Visa testuje rozliczenia w USDC na Solanie

VISA-Solana-USDC

Gigant płatności Visa uruchomił projekt pilotażowy, w ramach którego handlowcy będą mogli korzystać ze stablecoina USDC w sieci Solana.

W 2021 roku firma rozpoczęła testowanie USDC w Ethereum we współpracy z Crypto.com

Wybór Solany wynika z szybszych i tańszych transakcji w porównaniu z Ethereum.

Partnerami w projekcie były WorldPay i Nuvei. Będą oni działać jako odbiorcy USDC z konta Visa u wydawcy monety stablecoin Circle w celu interakcji ze sprzedawcami.

Pilotaż pokazuje, jak połączenie USDC z innowacjami Visa otwiera przyszłość aplikacji płatniczych, handlowych i finansowych” – powiedział dyrektor generalny Circle, Jeremy Allaire.

Szef działu kryptowalut Visa, Kai Sheffield, w wywiadzie dla Fortune powiedział, że czas przetwarzania przelewów pieniędzy do i ze skarbca pozostanie taki sam.

Na tym wczesnym etapie zapewniamy jedynie możliwość wysyłania i odbierania USDC zamiast przelewu bankowego, ale niekoniecznie przyspieszamy przesyłanie pieniędzy. Myślę, że z czasem można to zmienić” – wyjaśnił.

Menedżer powiedział, że firma zdała sobie sprawę z roli „stablecoinów”.

„Doszliśmy do punktu, w którym stało się jasne, że monety typu stablecoin mogą odgrywać rolę w płatnościach, rozwiązując prawdziwe problemy ” – wyjaśnił.

Przedstawiciel firmy potwierdził zakończenie współpracy z Binance w zakresie wydawania kart kryptowalutowych w związku z problemami regulacyjnymi giełdy . Sheffield nie komentuje kwestii gotowości do całkowitego zamknięcia partnerstwa z platformą.

W kwietniu Visa ogłosiła rekrutację programistów do swojego działu kryptowalut.

Wcześniej dyrektor generalny firmy Alfred Kelly powiedział , że rozwiązania oparte na blockchainie zostaną zintegrowane z usługami firmy w celu obsługi płatności nowej

Comments (No)

Leave a Reply