SEC oskarża LBRY o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych

Według regulatora przedstawiciele projektu LBRY od kilku lat zbierają pieniądze poprzez nielegalną sprzedaż tokenów.

Specjaliści z amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyli pozew przeciwko startupowi kryptowalutowemu LBRY. Informacja na ten temat pojawiła się na oficjalnej stronie regulatora.

SEC oskarża LBRY o nielegalną sprzedaż papierów wartościowych w postaci tokenów LBRY Credits.

Zgodnie ze skargą SEC, projekt LBRY oferujący usługi udostępniania wideo sprzedawał cyfrowe papiery wartościowe w postaci tokenów LBRY Credits inwestorom, w tym mieszkańcom USA, co najmniej od czerwca 2016 r. Do lutego 2021 r.” – podała SEC w oświadczeniu.

Komisja zwróciła uwagę na fakt, że przedstawiciele projektu nie skontaktowali się z organami regulacyjnymi w celu uzyskania pozwoleń na wdrożenie LBRY Credits.

W sumie podczas sprzedaży tokenów zespół startupowy, według SEC, zebrał około 11 milionów dolarów w dolarach amerykańskich i bitcoinach.
W ramach projektu LBRY programiści uruchomili zdecentralizowaną platformę treści. Tokeny LBRY stały się częścią ekosystemu. Za ich pomocą użytkownicy platformy kupowali treści i publikowali swoje materiały.

Przedstawiciele organizacji nazwali ataki SEC na LBRY „ogromnym zagrożeniem dla całej branży kryptowalut”. Zapewne przy takim sformułowaniu zespół startupowy chciał zwrócić uwagę uczestników rynku na to, że w przyszłości regulator będzie mógł dochodzić podobnych roszczeń wobec innych startupów.

https://www.sec.gov/litigation/complaints/2021/comp25060.pdf

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.