Bitfinex uruchomił dźwignię x100 na Bitcoin i Ethereum

Giełda kryptowalut Bitfinex dodała obsługę dwóch produktów pochodnych opartych na Bitcoin i Ethereum.

W sekcji „Derivatives” znajdują się instrumenty BTCF0 i ETHF0 dostępne do handlu za pomocą stabletcoin USDt0. Maksymalna dźwignia jest ograniczona do 100x.

Nowy produkt jest produktem, który pod wieloma względami przypomina produkty popularnej giełdy BitMEX. Co ważne odnotowania to, to że handel BTCF0 i ETHF0 nie jest dostępny dla użytkowników z USA, Kanady i Szwajcarii.

Giełda Bitfinex ogłosiła także otwarcie nowego oddziału – iFinex Financial Technologies Limited w celu rozszerzenia możliwości handlowych dla klientów giełdy, ulepszenia i rozszerzenia linii produktów.

Cieszymy się z możliwości tworzenia nowych, niedostępnych wcześniej produktów na naszej platformie. Rozszerzamy naszą stale rosnącą ofertę i wzmacniamy wiodącą pozycję Bitfinex w dziedzinie innowacji ”- powiedział Paolo Ardoino, dyrektor techniczny giełdy.

Początkowo nowe instrumenty będą wykorzystywać izolowaną marżę, co pozwoli lepiej kontrolować dźwignię i cenę likwidacji. Stało się również wiadome, że instrumenty o wysokiej dźwigni będą używane osobno od głównego rynku marży, ograniczonego do 3,3x.

Krótko przed wprowadzeniem instrumentów pochodnych giełda Bitfinex przeprowadziła konserwację mającą na celu „zwiększenie stabilności i skalowalności infrastruktury iFinex oraz nowych produktów handlowych”.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.