UNICEF testuje prototyp DAO oparty na blockchainie Polygon

UNICEF destuje DAO na Polygon

Międzynarodowy Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) opracowuje prototyp zdecentralizowanej autonomicznej organizacji (DAO) w oparciu o łańcuch blokowy Polygon.

W wywiadzie udzielonym podczas Paris Blockchain Week, szef UNICEF ds. Rozwoju Blockchain, Arun Maharajan, ujawnił, że organizacja testuje prototyp DAO, aby lepiej informować o nowych funkcjach cyfrowych dóbr publicznych (DPG).

Obejmują one oprogramowanie, dane oraz inne narzędzia i zasoby cyfrowe dostępne publicznie, które mają na celu rozwój społeczny i gospodarczy. Z reguły produkty te są open source, swobodnie dostępne i mogą być używane i modyfikowane przez każdego.

DPG mają na celu zapewnienie równego dostępu do technologii i informacji, zwłaszcza w biednych krajach.

Celem prototypu DAO opartego na Polygon jest ułatwienie komunikacji między interesariuszami proponującymi różne inicjatywy. Obecnie projekt pilotażowy jest otwarty tylko dla programistów i bezpośrednich uczestników, a w przyszłości stanie się dostępny dla wszystkich użytkowników końcowych, powiedział Maharajan.

Dodał, że UNICEF przetestował już Snapshot, narzędzie open source do głosowania nad propozycjami związanymi z zarządzaniem. Umożliwi to projektom wykorzystanie DAO do finansowania wszelkich nowych funkcji, na które głosowała społeczność.

W 2018 roku UNICEF sfinansował sześć start-upów blockchain, a w 2019 uruchomił fundusz kryptowalutowy do przyjmowania, przechowywania i dystrybucji darowizn w bitcoinach i etherach.

Comments (No)

Leave a Reply