PayPal potwierdza możliwość wdrożenia kryptowalut

W ubiegłym roku Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje na temat regulacji aktywów cyfrowych i kryptowalut oraz tego, co określane jest mianem krypto-aktywów. W czerwcu opublikowano odpowiedz, w tym list od Paypal, w którym stwierdzono, że rozwinął on możliwości w tym sektorze od czasu wycofania się z Libry. Jest to wynik wcześniejszego raportu CoinDesk, w którym stwierdzono, że PayPal i spółka zależna Venmo będą oferować kryptowaluty.

Firma była jednym z pierwszych członków zaangażowanych w Facebookową Librę, ale później wycofała się wraz z kilkoma innymi głównymi graczami.

W 2019 r. PayPal początkowo podpisał niewiążący list intencyjny dotyczący uczestnictwa w Stowarzyszeniu Libra z zamiarem uzyskania dodatkowych informacji na temat proponowanego zastosowania technologii blockchain w celu świadczenia usług finansowych dla populacji na całym świecie.

Od początku projektu Libra PayPal podjął jednostronne i namacalne kroki w celu dalszego rozwijania swoich możliwości w tym obszarze, nie kwestionując wartości projektu – podjął jednak decyzję o nieuczestniczeniu w Stowarzyszeniu Libra. PayPal skupił się na kontynuowanie realizacji swojej obecnej polityki biznesowej w celu demokratyzacji dostępu do usług finansowych.

Zostało więc tylko czekać kiedy PayPal wdroży płatność za pomocą kryptowalut.

zródło: ledgerinsights.com

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.