Użytkownicy portfela Coinbase mogą tworzyć kopie kluczy na Dysku Google i iCloud

Użytkownicy Coinbase Wallet mogą teraz tworzyć kopie zapasowe swoich prywatnych kluczy na Google Drive oraz w usłudze iCloud. Coinbase wydało w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

„Prywatne klucze generowane i przechowywane na urządzeniu mobilnym są jedynym sposobem na uzyskanie dostępu do swoich funduszy w blockchain. Właściciele ‘portfeli kontrolowanych przez użytkowników’ (takich jak Coinbase Wallet) czasami tracą swe urządzenia lub nie robią kopii zapasowych swoich fraz bezpieczeństwa. Tracą oni w ten sposób swoje fundusze na zawsze.”

Od dnia wczorajszego, użytkownicy Coinbase Wallet mogą przechowywać zaszyfrowaną kopię frazy bezpieczeństwa  chmurze. Coinbase uważa, że ani oni, ani włodarze chmury nie będą mieli dostępu do majątku użytkownika. Twierdzą, że klucz zwrotu odzyskiwania będzie odblokowywany przez znane tylko użytkownikowi hasło. Kopie mają być szyfrowane w systemie AES-256-GCM, który jest dostępny jedynie przez aplikacje portfela.

Coinbase planuje w przyszłości rozszerzyć działalność w tym zakresie. Nie zamierzają zakończyć współpracy jedynie z Google Drive oraz iCloud. Oświadczają jednak, że jest to jedynie opcja dodatkowa i nie zastępuje ‘tradycyjnej’ drogi odzyskiwania.

Działania takie jak te, to kontynuacja działań Coinbase polegających na wdrażaniu nowych rozwiązań i usług. Pod koniec ubiegłego roku, giełda wprowadziła możliwość bezpośredniej konwersji kryptowalut na swojej platformie. Jeszcze wcześniej firma ta ogłosiła współpracę z innym gigantem- PayPal- wprowadzając bezpłatne wypłaty gotówkowe.

Comments (No)

Leave a Reply