Twórcy EOS polecają DeFi

Boom w zdecentralizowanych finansach (DeFi) nie pozostawia obojętnymi ani pojedynczych projektów, ani platform inteligentnych kontraktów.

Główna działalność w DeFi koncentruje się na blockchainie Ethereum. Brendan Bloomer, dyrektor generalny Block.One, stojący za EOS, zapowiedział, że nie zamierzają zostawać w tyle.

#EOS ujawni #DeFi” – napisał Bloomer. „#EOS oferuje wydajność, płynność i społeczność programistów, która obsługuje aplikacje DeFi, których nie można znaleźć nigdzie indziej”.

Dan Larimer: „EOS lepiej nadaje się do tworzenia wyrafinowanych, wysokowydajnych rozwiązań DeFi. DeFi on Ethereum to kula, która wymaga brzydkich kompromisów, aby zrekompensować opóźnienia, ataki gazowe, reorganizację i brak posortowanych baz danych”.

Według DeFi Prime w ekosystemie Ethereum jest obecnie 199 projektów DeFi, a w ekosystemie EOS 22. Jednocześnie wśród 38 największych projektów DeFi zarejestrowanych przez DeFi Pulse pod względem zarządzanych aktywów nie ma ani jednego, który korzysta z EOS.

Najbardziej godne uwagi projekty DeFi na EOS obejmują rynek kapitałowy Equilibrium, protokół pożyczek kryptograficznych Vigor i giełdę Newdex. Są one mało znane poza ekosystemem samej kryptowaluty.

Działalność DeFi spowodowała, że ​​opłaty w sieci Ethereum osiągnęły nowy rekord. Bloomer i Larimer twierdzą, że ich wersja lepiej nadaje się do pracy z DeFi. Jednak istnieje znany przypadek, w którym aktywność tylko jednej aplikacji sprawiła, że ​​łańcuch bloków EOS stał się bezużyteczny. Być może, jeśli twórcom EOS uda się zrealizować swój plan, będą mogli pokazać ulepszenia, jakie przeszła ich technologia.

Od początku tego roku EOS spadł z 7 na 11 miejsce na liście największych kryptowalut pod względem kapitalizacji. W tym czasie jego kurs wzrósł tylko o 28%, podczas gdy na przykład Ethereum wzrósł o 238% i osiąga najwyższy od dwóch lat poziom około 440 USD.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.