Vitalik Buterin jest największym posiadaczem kryptowaluty SHIB

Buterin ma 50% wszystkich SHIB

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, jest największym posiadaczem Shiba Inu (SHIB), starajacej się nasladować Dogecoin. W jego publicznym portfelu znajduje się 505 bilionów SHIB – ponad 50% dotychczasowej podaży monet.

Biorąc pod uwagę, że Shiba Inu jest wyceniony na 0,000026$ w chwili pisania tego tekstu, Buterin ma aktywa o wartości ponad 13 mld$.

shibatoken

Monety Buterina nie są uwzględniane przy obliczaniu obrotów SHIB w agregatorach danych rynkowych. Według CoinMarketCap , projekt ma 394 bln SHIB.

Twórcy wskazali w białej księdze, że wysyłając tokeny do portfela współzałożyciela Ethereum, spalili je.

W sumie w portfelu Buterina przechowywanych jest ponad 1000 róznych tokenów. Są to między innymi Akita Inu (606 mln$), Dogelon (265 mln$) i HuskyToken (20 mln$).

shibainu-shiba

Wcześniej cena Shiba Inu odnowiła swoje maksimum, w tej chwili wynosi 0,000033$. Kryptowaluta jest juz notowana na największyh giełdach w tym na Binance i Crypto.com. Według CoinMarketCap kryptowaluta zyskała 1476,79% w ciągu ostatnich siedmiu dni.


 

Przypomnijmy, że 3 maja 2021 roku Buterin stał się jednym z miliarderów po tym, jak cena Ethereum przekroczyła 3000 dolarów .

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.