TUSD najpopularniejszym stablecoinem w parze do bitcoina

TrueUSD najpopularniejszy?

Stablecoin TrueUSD (TUSD) stał się najpopularniejszym aktywem pod względem wolumenu obrotu na scentralizowanych giełdach w parze do bitcoina, pisze firma analityczna Kaiko. Stało się tak dzięki promocji stablecoina na giełdzie Binance.

Wydarzenia z ostatnich kilku miesięcy, a mianowicie bezwzględna zgodność z przepisami i kryzys bankowy, wywróciły strukturę rynku kryptograficznego do góry nogami” – napisali analitycy z Kaiko.

Kapitalizacja TUSD wzrosła o 168% w mniej niż cztery miesiące. Wcześniej przez kilka lat największą popularnością cieszyły się pary z bitcoinem w USDT i BUSD. Obie pary miały zerowe opłaty na Binance. Jednak pod koniec marca giełda przywróciła prowizje za handel bitcoinami, z wyjątkiem pary BTC/TUSD, co doprowadziło do wzrostu popytu na tę parę handlową.

W miesiącu następującym po wprowadzeniu zerowej prowizji udział BTC/TUSD w całkowitym wolumenie obrotu na Binance wzrósł z 0% do 50%. I stało się to decydującym czynnikiem dla całego rynku kryptowalut, zmieniając parę handlową BTC / TUSD w najpopularniejszą na scentralizowanych giełdach.

Tak długo, jak trwa handel BTC/TUSD bez opłat, TUSD powinien być postrzegany jako wiodący stablecoin, niezależnie od tego, czy ludziom się to podoba, czy nie. Tak jak kiedyś BUSD, teraz TUSD jest powodem wzrostu wolumenu obrotu. Nawet jeśli powody, dla których Binance podarowało TUSD ten prezent, są niejasne” – twierdzą analitycy.

TrueUSD, który został stworzony przez zespół zajmujący się protokołem TrueFi DeFi, działa na blockchainach Ethereum, TRON i BNB Smart Chain. Jej tokeny są wydawane przez platformę TrustToken.

Comments (No)

Leave a Reply