Tokeny klubu FC Barcelona o wartosci 1,3 mln USD sprzedały się w niecałe 2 godziny

Fani najlepszego klubu piłkarskiego na świecie wykupili tokeny warte 1,3 mln USD, tokeny mają na celu pozwolenie fanom na większy wkład w decyzje prowadzenia klubu.

Tokeny BAR, kibice mogli kupić za pośrednictwem platformy do głosowania „Socios” klubu lub za pośrednictwem giełdy Chiliz, specjalnej platformy do zakupu tokenów klubów piłkarskich. Zespół jest częściowo zarządzany przez grupę sympatyków zwaną „socios”.

W sprzedaży w poniedziałek około 11:00 UTC sprzedano ponad 600 000 tokenów po 2 EUR (~ 2,26 USD) za sztukę. Sprzedaż zakończyła się w ciągu dwóch godzin. Do środy ceny wzrosły do ​​nieco poniżej 6 € (~ 6,72 $), osiągając obroty około 2,5 miliona dolarów w przeciągu 24 godzin.

Barcelona ma ponad 300 milionów kibiców na całym świecie i jest jednym z najbardziej popularnych klubów piłkarskich. Jest także jednym z najbogatszych klubów z rekordowy przychodem w wysokości 959,3 miliona dolarów w sezonie 2018-19.

Wkrótce po zakończeniu sprzedaży dyrektor generalny Chiliz, Alexandre Dreyfus, napisał na Twitterze, że w ciągu niecałych dwóch minut zakupiono tokeny o wartości ponad 770 000 $.

Token został ujawniony po raz pierwszy w lutym, aby promować zaangażowanie fanów. Zachowując wierność unikalnej strukturze zarządzania klubem, kibice mogą zdobywać tokeny dzięki udziałowi w ankietach.

Pierwsza ankieta pozwala kibicom wyboru napisu na muralu w szatni pierwszej drużyny.

W przygotowaniu są już inne funkcje, w tym platforma to wymiany tokenów.

zródło : coindesk.com

photo: https://www.rttnews.com/3105716/fc-barcelona-launches-fan-token-on-socios-com.aspx

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.