Analitycy wskazują na 21 100-23 500 USD dolarów jako opór dla bitcoina

Wczesne oznaki popytu zbiegły się z odnowieniem rekordowej liczby bitcoinów posiadanych przez hodlerów. Cyfrowe złoto musi pokonać opór w postaci wartości z wielu metryk onchain, aby nadal rosnąć – uważająanalitycy Glassnode.

W pobliżu 21 100 dolarów znajdują się wartości takich wskaźników jak cena zrealizowana oraz „cena nabycia” monet przez spekulantów. 23,500 USD to ten ostatni wskaźnik dla hodlerów.

W miarę zbliżania się do tych poziomów może dojść do pewnej sprzedaży przez niestabilnych uczestników rynku, którzy wciąż nie są pewni przyszłości cyfrowego złota – wyjaśniają eksperci.

Według metryki HODL Waves opartej na zrealizowanej kapitalizacji, eksperci odnotowali rekordowo niski poziom monet w posiadaniu spekulantów (z horyzontem poniżej trzech miesięcy). Analitycy podkreślają

Kategoria hodlerów stała się najbardziej dominująca w perspektywie historycznej. Wskazuje to na zdecydowaną odmowę wydawania i sprzedawania, pomimo trwających problemów na globalnych rynkach kapitałowych.

Wykorzystując wskaźnik Realized HODL Ratio, eksperci odnotowali stabilizację dynamiki tego wskaźnika po fali spadków od września 2021 roku.

Ruch w kierunku równowagi w tempie zmian bogactwa „starych” i „młodych” posiadaczy monet jest często widoczny wokół ekstremów rynkowych, takich jak dno z lat 2018-2019, wyjaśnili eksperci.

Mempool

Wczesne oznaki zapotrzebowania przejawiały się w postaci wzrostu wielkości mempoola. Trend ten jest dopiero w fazie początkowej i wymaga dalszych obserwacji.

Podobnie zachęcające sygnały pojawiły się z metryki dziennej wartości w dolarach transferowanej on-chain. Po osiągnięciu szczytu na poziomie 13 mld USD w maju 2021 r., do września 2022 r. wartość ta spadła o 77% i obecnie utrzymuje się w przedziale 3-4 mld USD.

Przypomnijmy, że założyciel Galaxy Digital Mike Novogratz sugerował w październiku, że faza rynku niedźwiedzia potrwa jeszcze od dwóch do sześciu miesięcy.

Analitycy Glassnode wcześniej przewidywali konsolidację bitcoina w zakresie 16 500-21 100 dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply