Trzy strategie na bessę, które sprawdziły się w przeszłości

Jak dobrze wiesz, aktualnie znajdujemy się na rynku niedźwiedzia. Dlatego też warto przyjrzeć się strategiom inwestycyjnym, które były skuteczne w przeszłości w podobnych okresach. W tym artykule krótko omówimy trzy sposoby na wyciągnięcie z bessy tyle ile się da.

Uśrednianie kosztów w dolarach (DCA)

Gospodarka i rynek są nieprzewidywalne i nikt nie jest w stanie przewidzieć jak, kiedy i czy w końcu rynek znów wystartuje. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tą niepewnością jest stosowanie tak zwanej strategii Dollar Cost Averaging. Ta strategia jest prosta i zapewnia, że zawsze „kupujesz dip”.

Na początku należy określić, jakich aktywów finansowych jesteś pewien. Załóżmy, że są to na przykład bitcoin i ethereum. Następnie kupujesz te aktywa za taką samą kwotę np. co miesiąc lub tydzień.

W ten sposób powoli poruszasz się w dół z rynkiem i (miejmy nadzieję) potem znowu w górę. Nie złapiesz w ten sposób ostatecznego dna, ale ryzyko kupienia wszystkiego w złym momencie też jest mniejsze. Właściwie to jest to „bezpieczny” i konserwatywny sposób.

Kilka giełd pozwala zrobić to automatycznie. Jedną z nich jest np. Binance. System automatycznie wykonuje dla Ciebie zakupy każdego dnia, tygodnia lub miesiąca.

Bezpieczeństwo większych monet

Czy wolałbyś w ogóle nie wychodzić z domu, bo boisz się, że w każdej chwili ceny mogą się załamać? Wtedy warto zdecydować się na większe monety podczas rynku niedźwiedzia. Faktem jest, że w przeszłości bitcoin przebijał resztę rynku podczas bessy.

Bitcoin ma bowiem za sobą dużą armię „wyznawców”, którzy kupują go po każdej cenie. Jest to kontrast z niektórymi innymi walutami, które podczas hossy ludzie kupują głównie po to, aby zarobić więcej fiatów.

W przypadku bitcoina dla dużej grupy osób jest inaczej. Są osoby, które wierzą, że bitcoin jest przyszłością systemu pieniężnego i że ostatecznie nie będziemy już wcale potrzebować walut fiat. Hodlowanie dużych monetet podczas rynków niedźwiedzia było dobrym wyborem w przeszłości.

Staking

Kolejną strategią jest umieszczanie monet w tak zwanych programach Earn. Chodzi tu o staking. Można to zrobić na dwa sposoby. Albo umieścić wybraną monetę Proof-of-Stake w stakingu na własnym portfelu, albo na platformie giełdy. W zamian za zabezpieczanie sieci blockchain otrzymasz procent od posiadanych tokenów. Staking kryptowalut również jest dostępny na Binance

Comments (No)

Leave a Reply