Giełda Cryptopia rozpoczęła proces likwidacji

Nowozelandzka giełda kryptowalut, która ucierpiała na skutek działań hakerów, zaprzestała handlu i oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie procesu likwidacji.

Pomimo podejmowanych przez kierownictwo prób obniżenia kosztów i zwrotu rentowności giełdy, w interesie klientów, pracowników i innych zaangażowanych osób, podjęto decyzję o wyznaczeniu likwidatorów”, podała na stronie głównej giełda Cryptopia.

Likwidatorzy David Rusco i Russell Moore będą zaangażowani w zbieranie dostępnych aktywów w celu spełnienia żądań wszystkich użytkowników. Wraz z niezależnymi ekspertami i władzami Nowej Zelandii określą również warunki likwidacji.

W momencie likwidacji handel na platformie został wstrzymany. Biorąc pod uwagę związane z tym trudności, spodziewamy się, że śledztwo najprawdopodobniej potrwa kilka miesięcy ”, pisze giełda.

Przypomnijmy, że szkody wyrządzone atakiem hakerów na Cryptopię, według niektórych danych, mogły wynieść 16 milionów dolarów , a sama giełda stwierdziła, że ​​w najgorszym przypadku straciła maksymalnie 10% wszystkich swoich funduszy.

Kierownictwo strony ogłosiło zamiar zwrotu środków dotkniętym użytkownikom.

W marcu giełda wznowiła handel, aw kwietniu przeniosła połowę kryptowalut do portfeli z nowymi kluczami prywatnymi.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.