Chiński startup ogłasza pierwszą na świecie szczoteczkę do zębów w technologii blockchain

Firma 32Teeth z siedzibą w Shenzhen rozpoczęła gromadzenie funduszy na opracowanie szczoteczki do zębów z wykorzystaniem technologii blockchain. Projekt powstaje we współpracy z platformą JD Finance.

Oprócz odpowiedniej technologii blockchain, zapowiedziane urządzenie zastosuje system rozpoznawania twarzy wraz z wieloma czujnikami i ogromną bazą danych. Te cechy technologiczne pozwolą zidentyfikować 16 poziomów czystości powierzchni zębów i przeanalizować dane dotyczące aktywności szczotkowania użytkowników. Szczoteczka będzie również wyposażona w funkcję inteligentnego przypominania i wyświetlania wewnętrznego obrazu jamy ustnej.

32Teeth twierdzi, że nagrodzi użytkowników swoich szczoteczek do zębów za pomocą tokenów AYA, które można wymieniać na szczoteczki do zębów, pastę do zębów i płyny do higieny jamy ustnej.

Projekt osiągnął już swój początkowy cel crowdfundingowy, polegający na zebraniu 100 000 tokenów Ren Min Bi (RMB). Pozyskiwanie funduszy będzie kontynuowane do maja 2018 roku.

Chiny pozostają jednym z największych na świecie ośrodków rozwoju technologii blockchain, pomimo ciągłych rządowych utrudnień.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.