Kolejny hardfork w sieci Ethereum zaplanowano na 4 sierpnia

Hardfork London całkowicie zmieni algorytm obliczania opłat za transakcje w sieci.

Założyciel EthHub, Anthony Sassano, napisał na swoim koncie na Twitterze, że w piątek główny zespół programistów omówi i prawdopodobnie poda dokładną datę hardforka Ethereum. Anthony wyjaśnił, że ma nadzieję uruchomić aktualizację już 4 sierpnia, ale termin może się zmienić na późniejszy z „wielu powodów”.

Oczekuje się, że hardfork z aktualizacją EIP-1559 pomoże obniżyć opłaty transakcyjne. EIP-1559 proponuje zmianę algorytmu naliczania prowizji w sieci. Część opłat, które górnicy otrzymują za przetwarzanie transakcji, zostanie spalona. Rozwiązanie pozwoli zmienić wielkość bloku, co pomoże poradzić sobie z przeciążeniem sieci.

Górnicy są podzieleni w sprawie aktualizacji. Niektórzy są przekonani, że wdrożenie EIP-1559 zmniejszy ich dochody z opłat i prowizji nawet dwukrotnie. Inni uważają, że aktualizacja może podnieść cenę kryptowaluty poprzez zmniejszenie jej podaży na rynku.

Przypominamy, że nie jest to pierwszy hard fork w ramach aktualizacji Ethereum 2.0. W kwietniu odbył się hardfork  Berlin, optymalizujący wykorzystanie gazu, jednostki używanej w sieci Ethereum do płacenia prowizji.

Ernst & Young (EY), firma audytorska i konsultingowa, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek pakietu rozwiązań, które mają poprawić efektywność transakcji na platformie Ethereum i zrównoważyć niedawny wzrost cen gazu. Projekt został nazwany Nightfall 3.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.