ConsenSys udostępnił narzędzie do testowania inteligentnych kontraktów

ConsenSys wydaje Diligence Fuzzing

ConsenSys, zakończył testy beta i zorganizował otwarte wydanie Diligence Fuzzing, narzędzia do testowania inteligentnych kontraktów. Zespół ConsenSys ogłosił otwarte działanie narzędzia 1 sierpnia. Głównym celem produktu jest identyfikacja podatności w inteligentnych umowach przed ich uruchomieniem poprzez generowanie „losowych i nieprawidłowych danych”.

ConsenSys uważa, że ​​przydatność takich narzędzi zwielokrotniła się z powodu utraty ponad 2,8 miliarda dolarów w wyniku ataków hakerskich na zdecentralizowane finanse (DeFi) w 2022 roku. W rezultacie wiele firm zaczęło szukać bardziej wszechstronnych i skutecznych rozwiązań, które pozwolą zidentyfikować potencjalne słabości inteligentnych kontraktów i złagodzić ryzyko finansowe.

Zgodnie z koncepcją zaproponowaną przez ConsenSys, programiści mogą używać języka programowania maszynowego Scribble do opisywania swoich kontraktów. Te adnotacje pozwolą Diligence Fuzzing wygenerować „nieoczekiwane dane wejściowe”, które następnie zostaną wykorzystane do oceny odporności umowy na manipulacje i niezamierzone działania. Początkowo Diligence Fuzzing było dostępne dla użytkowników w ramach zamkniętej bety, do której dostęp wymagał zgody twórców.

Od 1 sierpnia firma ConsenSys udostępniła usługę Diligence Fuzzing w domenie publicznej, a także zintegrowała ją z zestawem narzędzi smart kontraktów Foundry. Według lipcowego sondażu eksperci Consensys twierdzą , że 92% światowej populacji słyszało o kryptowalutach. Jednocześnie najbardziej interesują się nimi rezydenci z krajów o niestabilnym systemie finansowym.

Comments (No)

Leave a Reply