Top 5 najlepiej radzących sobie kryptowalut w 2023 r. do tej pory

Na początku 2023 r. branża kryptowalut napotkała kilka przeszkód, próbując otrząsnąć się po bessie z poprzedniego roku, jednocześnie radząc sobie z czynnikami makroekonomicznymi. I to pomimo tego, że w cieniu imponującej hossy w 2021 r., wiele kryptowalut osiągnęło imponujące wyniki, a pionier Bitcoin (BTC) kontynuował poszukiwanie nowych rekordów wszech czasów.

Gdy zbliżamy się do połowy 2023 r., nadszedł dobry czas, aby zastanowić się nad wyróżniającymi się kryptowalutami. Pięć aktywów cyfrowych, uszeregowanych według zysków od początku roku (YTD) na dzień 1 lipca, zdominowało rynek, odnotowując łącznie imponujący średni wzrost o 446%.

Bitcoin Cash (BCH)

Instytucjonalne zainteresowanie rynkiem kryptowalut odegrało kluczową rolę w przyciągnięciu znacznego kapitału do BCH. Wybitne instytucje finansowe, takie jak BlackRock, Invesco, Valkyrie i WisdomTree, złożyły wnioski do SEC o wprowadzenie Bitcoinowych funduszy ETF (exchange traded funds), co przyczyniło się do pozytywnych nastrojów.

Dodatkowo, uruchomienie EDX Markets, giełdy kryptowalut wspieranej przez dużych inwestorów instytucjonalnych, przyczyniło się do wyników BCH. W chwili pisania tego tekstu BCH jest obecnie notowany na poziomie 288 USD, po wzroście o 202% od początku roku.

Conflux (CFX)

Conflux osiągnął spore zyski, głównie dzięki strategicznym sojuszom, w szczególności partnerstwu z China Telecom, drugą co do wielkości firmą telekomunikacyjną w Chinach. Ich współpraca koncentruje się na rozwoju kart SIM z obsługą blockchaina, demonstrując zaangażowanie Conflux w odkrywanie nowych możliwości integracji tej technologii. Chociaż CFX odnotował krótkoterminowe korekty, nadal odnotował znaczące zyski od początku roku w wysokości około 835%, obecnie handlując za 0,2 USD.

Render Token (RNDR)

RNDR, token ERC20 mający na celu przekształcenie branży renderingu 3D, odnotował znaczne zyski pomimo bocznego ruchu cen na początku 2023 roku. Wartość tokena wzrosła wraz z rosnącym zainteresowaniem ze strony znanych gigantów technologicznych. Czynniki takie jak rozwój sieci i zwiększone gromadzenie przez wieloryby również przyczyniły się do wzrostu RNDR. W pierwszej połowie 2023 r. RNDR zyskał na wartości około 413%, a jego cena wynosi obecnie 2,04 USD.

Injective (INJ)

Wycena Injective wzrosła ze względu na rosnące zainteresowanie działaniami związanymi z opracowywaniem protokołów. Godną uwagi aktualizacją jest aktualizacja Avalon, która ma na celu ulepszenie mechanizmu delegoted proof-of-stake (PoS) poprzez wprowadzenie czasu blokowania poniżej sekundy i optymalizacji pod kątem skalowalności warstwy pierwszej. Korzystając z tej aktualizacji, Injective dąży do poprawy szybkości i wydajności transakcji na swojej platformie DeFi.

INJ jest obecnie wyceniany na 8,9 USD, przy wzroście od początku roku o około 563%.

Stacks (STX)

Stacks, rozszerzenie blockchainu Bitcoina umożliwiające tworzenie i wdrażanie inteligentnych kontraktów, doświadczyło w 2023 r. sporego wzrostu. Przyjęcie opartych na Bitcoinie niezamiennych tokenów (NFT) zwanych Ordinals było znaczącym czynnikiem wpływającym na cenę Stacks. Ponadto Stacks osiągnął znaczący kamień milowy, stając się pierwszym tokenem zatwierdzonym przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), zapewniając inwestorom pewność co do zgodności z przepisami.

STX wzrósł o 218% od początku roku, a w momencie pisania tego tekstu kosztuje 0,69 USD.

Comments (No)

Leave a Reply