PayPal uruchamia płatności kryptowalutami

W nadchodzących miesiącach PayPal zapewni użytkownikom możliwość płacenia za zakupy za pomocą Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum i Litecoin w 29 milionach punktów sprzedaży.

Na początku ubiegłego roku PayPal dodał obsługę wyżej wymienionych czterech kryptowalut, jednak użytkownicy mogli kupować, sprzedawać lub trzymać na portfelu w aplikacji. Nie było opcji używania jej jako formy płatności. Teraz bedą mogli płacić kryptowalutami posiadanymi w portfelu. Rosnące zapotrzebowanie na kryptowaluty przyniosło szybką zmianę stanowiska wielu głównych gigantów przetwarzania płatności, w tym PayPal, które spieszą się, aby dodać obsługę kryptowalut w takiej czy innej formie.

Po raz pierwszy klienci będą mogli bezproblemowo korzystać z kryptowaluty przechowywanej w ich portfelu PayPal, tak jak z karty kredytowej lub debetowej” – powiedział dyrektor generalny Dan Shulman.

Dodał, że PayPal nie pobierze opłat transakcyjnych przy składaniu zamówienia za pomocą kryptowalut. Do każdego zakupu klient będzie mógł użyć tylko jednego rodzaju monety.

Oferta sprawiła, że ​​PayPal stał się jedną z największych firm finansowych głównego nurtu, która otworzyła swoją sieć na kryptowaluty i pomogła wzbudzić zainteresowanie nowych potencjalnych użytkowników i inwestorów krypto.

Usługa początkowo będzie dostępna dla użytkowników z USA.

PayPal mocno „idzie w krypto”. W listopadzie 2020 roku PayPal udostępnił usługę kupna, sprzedaży i przechowywania bitcoinów dla użytkowników z USA.

W grudniowym sondażu Mizuho 65% klientów firmy stwierdziło, że są skłonni zapłacić bitcoinem za towary i usługi .

Na początku marca 2021 roku gigant płatniczy potwierdził plany przejęcia Curv, dostawcy infrastruktury do przechowywania kryptowalut.

źródło: https://www.reuters.com/article/us-crypto-currency-paypal-exclusive-idUSKBN2BM10N