Sam Bankman-Fried wraca do aresztu

SBF na proces poczeka w areszcie

Sędzia federalny uchylił kaucję założyciela FTX Sama Bankmana-Frieda (SBF) i umieścił go w areszcie do następnej rozprawy w tej sprawie, zaplanowanej na październik. Pisze o tym CoinDesk .

Wcześniej Departament Sprawiedliwości USA złożył wniosek o rewizję środka przymusu. Agencja twierdziła, że ​​będąc na wolności, Bankman-Fried skontaktował się z byłym radcą prawnym FTX.US Ryanem Millerem, rzekomo użył VPN do oglądania Super Bowl i udostępnił New York Times osobiste notatki byłej szefowej Alameda Research, Caroline Ellison.

Obrona przyznała się do przekazania nagrań dziennikarzom, choć kwestionowała wpływ na zeznania świadka. Prawnicy podkreślali też, że aresztowanie SBF utrudniłoby przygotowanie się do spotkania. Sąd nie dał się jednak przekonać tym argumentom.

Następna rozprawa w sprawie Bankman-Fried w sprawie głównych zarzutów zaplanowana jest na początek października. W przyszłości czeka go kolejny proces, wstępnie zaplanowany na marzec 2024 r., w sprawie dodatkowych zarzutów wniesionych przez Departament Sprawiedliwości po jego ekstradycji do Stanów Zjednoczonych.

Niektóre wnioski przedprocesowe prokuratury i obrony muszą zostać złożone w sądzie do poniedziałku 14 sierpnia.

Przypomnijmy, że SBF został oskarżony o 13 przestępstw. Później prokuratura wycofała zarzut finansowania niektórych polityków w ramach ugody z obroną.

Założyciel FTX nie przyznał się do żadnego z zarzutów, w tym do przekupienia chińskiego urzędnika.

Bankman-Fried został aresztowany na Bahamach i poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych, gdzie został zwolniony za kaucją w wysokości 250 milionów dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.