Memecoin Shiba Inu będzie miał własną domenę

Domena najwyższego poziomu – .shib

Twórcy memecoina Shiba Inu (SHIB) nawiązali współpracę z dostawcą infrastruktury D3 Global w celu zarejestrowania domeny najwyższego poziomu „.shib”.

D3 skupia się na następnej generacji adresów sieciowych, które umożliwiają interoperacyjność pomiędzy Web 2.0 i Web3 .

Według strony internetowej firmy obecne nazwy domen Web3, takie jak „.crypto” i „.eth”, nie działają z klasycznymi narzędziami, w tym przeglądarkami internetowymi i pocztą e-mail, ponieważ nie obsługują one protokołów DNS.

Tradycyjne domeny również nie obsługują funkcji Internetu nowej generacji.

D3 wkrótce złoży wniosek do ICAN to organizacja non-profit z siedzibą w USA, która tworzy i egzekwuje zasady tożsamości online.

Po zatwierdzeniu posiadacze SHIB będą mogli tworzyć adresy e-mail kończące się na „.shib”. Według firmy będą one kompatybilne ze zwykłymi aplikacjami pocztowymi.

Inicjatywa wdraża także funkcję „imiennych tokenów”, które zastępują klasyczny adres portfela listowego wybranymi pseudonimami z odpowiednim prefiksem, na wzór usługi nazw Ethereum .

Przeniesienie domen świata rzeczywistego do SHIB to wielka sprawa, poszerzająca wizję tożsamości cyfrowych w naszym zdecentralizowanym ekosystemie, przy jednoczesnym promowaniu generowania w nim długoterminowych przychodów” – powiedział programista Shiba Inu pod pseudonimem Shytoshi Kusama.

Cena SHIB nie wykazała prawie żadnej reakcji na tę wiadomość. Według CoinGecko w ciągu ostatniego miesiąca token wzrósł o 18% do 0,0000102 dolarów. Jednocześnie aktywa te nadal nie osiągnęły rocznego maksimum z lutego na poziomie 0,000015 USD.

W chwili pisania tego tekstu kapitalizacja spółki wynosi 6 miliardów dolarów, a dzienny wolumen obrotu wynosi 183 miliony dolarów.

W porównaniu do innych altcoinów, takich jak Solana i Avalanche , które w ciągu roku zyskały odpowiednio ponad 500% i 200%, token memowy wykazał stosunkowo słabą dynamikę.

Jednak w ostatnich dniach badacze odnotowali wzrost zainteresowania wielorybów SHIB. Według WhaleAlert 18 grudnia nieznana osoba przeniosła 579 miliardów SHIB o wartości około 5,88 miliona dolarów.

Tego samego dnia współzałożyciel Tron, Justin Sun, przeniósł prawie 500 miliardów SHIB (wówczas ~5,13 miliarda dolarów) z giełdy Binance do własnego portfela.

Na stabilność tokena mema wpływa również tempo jego spalania , aby utrzymać deflacyjny model projektu. Od początku inicjatywy zniszczono łącznie około 410 bilionów SHIB (~41% całkowitej podaży).

Tokeny rozwiązania L2 firmy Shibarium – BONE i LEASH – również wykazują imponującą wydajność. Pierwsza z nich spadła w ujęciu rocznym o 7%, a druga wzrosła o 3,7%.

W sierpniu podczas uruchamiania sieci głównej sieci drugiego poziomu nastąpiła awaria, w wyniku której transakcje utknęły w trybie gotowości. SHIB zareagował spadkiem o 6%.

Comments (No)

Leave a Reply