Szef SEC popiera ponowne uruchomienie FTX „zgodnie z prawem”

Ożywienie FTX jest możliwe, jeśli nowe kierownictwo przeprowadzi proces z jasnym zrozumieniem prawa. Przewodniczący SEC Gary Gensler stwierdził tak w wywiadzie dla CNBC na konferencji DC Fintech Week.

Urzędnik wyjaśnił:

„Zwiększ zaufanie inwestorów do swojej firmy i upewnij się, że dokonujesz odpowiednich ujawnień i nie mieszasz wszystkich tych funkcji, handlując przeciwko swoim klientom lub wykorzystując ich aktywa kryptograficzne dla osobistych korzyści.”

Powiedział, że jeśli były prezes NYSE Tom Farley lub „ktoś inny” chce ponownie uruchomić FTX, należy to zrobić „w granicach prawa”.

Gensler wskazał na Farleya, ponieważ znajdował się on na liście trzech potencjalnych kandydatów do wykupienia upadłej platformy handlowej.

SBF winny

2 listopada ława przysięgłych uznała byłego CEO FTX Sama Bankmana-Frieda winnym wszystkich zarzutów. Sąd wyda ostateczny werdykt 28 marca 2024 roku.

Szef SEC podkreślił, że jego agencja nigdy nie pozwoliłaby Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych na akceptowanie zarządzania funduszami hedgingowymi lub handlu przeciwko klientom.

Według Genslera, jeśli chodzi o rozważanie nowych przepisów regulujących branżę, istniejące przepisy dotyczące papierów wartościowych są „bardzo solidne i silne”, więc należy ich po prostu przestrzegać.

Na tej samej konferencji przewodniczący Komisji ostrzegł przed wieloma złośliwymi podmiotami w branży kryptowalut.

„Nie mówimy o pojedynczym incydencie lub jednym rażącym oszuście, mówimy o kilku rażących oszustach.”

Mówiąc o przypadkach użycia i ochronie inwestorów, urzędnik podkreślił potrzebę zrozumienia użyteczności dla „15-2000 tokenów indywidualnie”.

Przypomnijmy, że w październiku przedstawiciele wierzycieli i kierownictwo FTX zatwierdzili plan, zgodnie z którym klienci mogą spodziewać się zwrotu 9,2 miliarda dolarów do połowy 2024 roku. W tym samym miesiącu kierownictwo giełdy zaczęło rozważać trzy opcje restrukturyzacji platformy.

Comments (No)

Leave a Reply