Vitalik Buterin: Testnet Ethereum 2.0 zostanie uruchomiony w kwietniu

Twórca Ethereum Vitalik Buterin ma nadzieję, że uruchomienie sieci testowej Ethereum wersji 2.0 przy wsparciu wielu klientów nastąpi w kwietniu.

Specyfikacje ETH 2.0 zostały skontrolowane w zeszłym tygodniu. Firma audytorska Least Authority wskazała kilka luk w zabezpieczeniach dotyczących mechanizmu zwalniania bloków i wymiany danych P2P. W szczególności firma wyraziła zaniepokojenie zagrożeniem atakami spamowymi.

Buterin podkreślił, że twórcy ETH 2.0 pracują nad rozwiązaniem problemów. Dodał, że zagrożenie atakami spamowymi dotyczyło pierwszej wersji Ethereum, ale z czasem zostało wyeliminowane.

Poważnie podchodzimy do ochrony sieci przed spamem. Wzmocnienie właściwości ochronnych ETH zajęło trochę czasu. Wielu programistów rozwiązuje teraz problemy z łącznością sieciową, więc spodziewam się, że problemy związane z DoS zostaną rozwiązane”- powiedział twórca Ethereum.

Koordynator ETH 2.0, Danny Ryan, podkreślił, że następnym krokiem po audycie będzie uruchomienie sieci testowej dla wielu klientów oraz program premiowy dla programistów, którzy wykryli błędy w fazie 0.

Najpierw potrzebujemy sieci testowej dla wielu klientów. Następnie będziemy obserwować testnet przez jakiś czas i jeśli nie będzie żadnych problemów, wystartujemy. Jest to procedura podobna do tej, która została wykonana w 2015 roku z Eth1”- podsumował Vitalik Buterin.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.