Społeczność PancakeSwap proponuje zmniejszenie podaży tokenów CAKE o 300 milionów sztuk

PancakeSwap zmniejszy podaż?

Społeczność platformy DEX PancakeSwap zamierza zmniejszyć podaż CAKE z 750 mln do 450 mln tokenów. Podjęto decyzję o wzmocnieniu wpływu deflacyjnego modelu wzrostu na wartość tokena własnego PancakeSwap.

Spadek podaży CAKE to ważny sygnał dla społeczności PancakeSwap, że zdecentralizowana giełda odchodzi od hiperinflacyjnego modelu tokenomicznego. Działanie to zwiększy zaufanie społeczności do przyszłości ekosystemu, przyspieszy przejście do modelu deflacyjnego, a także stworzy warunki wstępne do dalszego wzrostu aktywa” – obiecuje zespół giełdy.

CAKE posiada obecnie zapas około 388 milionów tokenów, z czego 264 miliony znajdują się w obiegu. Według zespołu projektowego zaproponowany dolny limit 450 milionów tokenów CAKE będzie wystarczający, aby zdobyć znaczący udział w rynku w różnych sieciach blockchain przy jednoczesnym zachowaniu modelu veCAKE.

Rynek kryptowalut pozytywnie zareagował na inicjatywę PancakeSwap. W czwartek 21 grudnia po południu cena PancakeSwap (CAKE) wzrosła do 2,5 dolara, o 13% w ciągu ostatnich 24 godzin.

W ujęciu tygodniowym aktywa wykazują silny wzrost na poziomie około 4%. Na początku drugiej połowy roku zdecentralizowana platforma handlowa PancakeSwap ogłosiła rozpoczęcie współpracy z usługą chmurową Google w celu rozwiązywania problemów skalowalnych w okresach szczytowego ruchu klientów.

Comments (No)

Leave a Reply