Bitcoin analiza techniczna #14

BTCUSD interwał tygodniowy.

Bitcoin w dniu wczorajszym dość mocno przełamał strefę popytową. Obecnie znajduje się w okolicy fibo 0.5 tegorocznych wzrostów. Jest to istotna strefa wsparcia. Zacznę od interwału tygodniowego. Tutaj dobrze widać czysty techniczny zapowiadany spadek. Podwójny szczyt, następnie test strefy, potem korekta. Po korekcie zostało tylko kontynuować trend. Mimo dużych wzrostów podwójny szczyt odwraca trend i spadkowy powinien być tym prawidłowym.

BTC/USD interwał dzienny

Wykres sienny z dwoma zasięgami. Rysowałem wcześniej ten mniejszy, który w zasięgu 100% wskazywał na test strefy popytowej. Po jego przebiciu rynek spanikował, cała strefa została wybita. Dlatego naniosłem większy zasięg, który wskazuje na okolice 8000$ oraz niżej na okolice 6000-6100$. W takich szybkich ruchach na różnych giełdach są reakcje na trochę innych poziomach i na części giełd poziom 7900-8000$ został osiągnięty.

BTC/USD profil wolumenu

Patrząc na profil wolumenu dobrze widać, że poniżej 9400 że nie było na rynku zleceń. Nikt nie chciał kupować. Dopiero od 8700$ pojawiły się większe zlecenia kupna. Czy to kapitał większych graczy na rynku czy złożony dużej ilości małych – tego nie wiemy. Ale powinno szybko się to wyjaśnić. Mali gracze dość szybko realizują zysk i może to pogłębić spadek.

BTC/USD interwał dzienny

Scenariusz na najbliższe dni to możliwe cofnięcie kursu do przebitej już strefy a następnie dalsze spadki.
Rynek walut alternatywnych miał korekty, które wraz ze spadkiem BTC zakończył, przed czym już wcześniej ostrzegałem.

Twitter: https://twitter.com/bartb86
Tradinview: https://pl.tradingview.com/u/bart86/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.