ConsenSys: Walidatorzy Ethereum 2.0 otrzymają do 10% rocznie za stakowanie

Colleen Myers z bostońskiego startupu ConsenSys twierdzi, że po uruchomieniu Ethereum 2.0, walidatotorzy będą mogli oczekiwać 4,6% -10,3% rocznego wynagrodzenia za stakowanie, donosi CoinDesk.

Według Myersa, do walidacji bloków uczestnicy sieci muszą mieć co najmniej 32 ETH (około 5800 USD według obecnego kursu ). ConsenSys opracowuje również aplikację do obliczania rocznego dochodu brutto i netto walidatorów, biorąc pod uwagę koszty sprzętu i energii elektrycznej.

Kalkulator ETH 2.0 jest tworzony przez twórców protokołów, podmioty sprawdzające i entuzjastów w celu zwiększenia przejrzystości i zrozumienia gospodarki Ethereum 2.0 ” – powiedział Myers podczas przemówienia na Devcon.

Dodał, że wprowadzenie nowego narzędzia nastąpi w pierwszym kwartale przyszłego roku. Myers wyjaśnił również, że wysokość wynagrodzenia, jest orientacyjna i jest obecnie aktywnie omawiane przez społeczność programistów.

Takie są założenia deweloperów z Ethereum. Dopóki nie przejdziemy na wersję 2.0, nikt nie powie o tym z całą pewnością ”- powiedziała Christie Lee Minehan, była dyrektor techniczna startupu Core Scientific AI, który wcześniej zaproponował rozwiązanie ProgPoW .

Według jego obliczeń, weryfikatory Ethereum 2.0 ze stakiem 32 ETH będą zarabiać do 10,4% rocznie, pod warunkiem, że w nowej sieci zostaną zablokowane 2 miliony monet.

Ethereum 2.0 stara się rozwiązać problemy elastyczności oraz równowagi podaży i popytu. Jedną z naprawdę innowacyjnych i ekscytujących rzeczy w nowej sieci jest dynamiczna wycena ”- powiedział Jack O’Holleran, CEO Skale Labs.

Przypominamy również, że programiści Ethereum planują 10-krotnie zmniejszyć emisje kryptowaluty w 2021 r.

Comments (No)

Leave a Reply