Solana Labs: Smartfon Solana Saga nie ma krytycznych luk

Saga jednak bezpieczna

Przedstawiciele Solana Labs ogłosili, że wiadomość ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa z CertiK o „krytycznej podatności urządzeń Solana Saga” jest nieprawdziwa.

Główny inżynier oprogramowania mobilnego w Solana Labs, Steven Laver, zapewnia: „Film CertiK nie ujawnia żadnych wyjątkowych luk w zabezpieczeniach ani zagrożeń bezpieczeństwa dla właścicieli smartfonów Saga z systemem Android”.

Własna dokumentacja Androida, projekt open source, początkowo opisuje standardową możliwość blokowania i odblokowywania programu ładującego. Odblokowanie programu ładującego nie stanowi luki w zabezpieczeniach i autoryzowany użytkownik może zezwolić na wprowadzenie takich zmian w swoim urządzeniu. W przypadku urządzeń Saga jest to zaawansowana funkcjonalność, która jest domyślnie wyłączona” – mówi główny inżynier.

Steven Laver twierdzi, że rozwiązanie Seed Vault „posiada najwyższy poziom uprawnień dostępu do środowiska bezpieczeństwa smartfona, od trybów procesora po dedykowane elementy pamięci masowej dla fraz początkowych, kluczy kryptograficznych i zasobów cyfrowych”.

Próbie odblokowania bootloadera smartfona Saga towarzyszy ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa, a jeśli będziesz kontynuować tę czynność, urządzenie zostanie automatycznie zresetowane, łącznie z usunięciem poufnych danych dostępowych do zasobów cyfrowych i prywatnych haseł do portfeli kryptowalutowych.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa CertiK opublikowali reportaż wideo, w którym zademonstrowali włamanie do smartfonów Solana Saga i wyciągnięcie kryptowalut ze sparowanego z urządzeniem portfela.

Comments (No)

Leave a Reply