Wchodzi w życie nowa brytyjska ustawa FCA zakazująca sprzedaży kryptowalutowych instrumentów pochodnych traderom detalicznym

W Wielkiej Brytanii weszło w życie nowe prawo uchwalone przez Financial Conduct Authority (FCA), które całkowicie zabrania sprzedaży kryptowalutowych instrumentów pochodnych prywatnym inwestorom.

Prawo wywołało podział opinii wśród głównych handlowców kryptowalut w kraju, którzy twierdzą, że prawo zmusza ich do przejścia na giełdy o podwyższonym ryzyku.

W przeciwieństwie do obaw Foggy Albion przed nowymi rozwiązaniami kryptowalutowymi, Niemcy oficjalnie wprowadzają blockchain do rejestrowania transakcji na papierach wartościowych.

W październiku 2020 roku FCA wprowadziła nowy zestaw przepisów dotyczących kryptowalut regulujących sprzedaż instrumentów pochodnych na tych aktywach, obowiązujący od 6 stycznia 2021 roku.

Zgodnie z głównymi przepisami prawa dostawcy usług kryptowalutowych nie mogą dystrybuować finansowych instrumentów pochodnych związanych z kryptowalutami wśród prywatnych handlowców i innych klientów detalicznych. Informuje o tym wydanie.

FCA uważa, że ​​te produkty nie są odpowiednie dla konsumentów detalicznych ze względu na znaczne szkody dla gospodarki kraju.

Chociaż klienci detaliczni nie rozumieją w pełni tych zasobów, raport stwierdza, że ​​„kupujący nie mają uzasadnionej potrzeby inwestowania w te produkty”.

FCA stwierdziło w oświadczeniu, że inwestowanie w kryptograficzne ETN i CFD może skutkować „nagłymi i nieoczekiwanymi stratami” klientów.

źródło: https://bitcoinexchangeguide.com/uks-fca-new-law-prohibiting-sale-of-crypto-derivatives-to-retail-traders-takes-effect/

Comments (No)

Leave a Reply