Binance przejął giełdę GOPAX

Binance przejął GOPAX

Binance nabył większościowy pakiet udziałów w lokalnej giełdzie kryptowalut GOPAX. Transakcja została sfinansowana przez Binance Industry Recovery Initiative, budżet całego projektu inwestycyjnego wynosi 1 miliard dolarów.

Południowokoreański rynek kryptowalut przeżywał w zeszłym roku trudności z powodu upadku algorytmicznego ekosystemu stablecoinów TerraUSD, co doprowadziło do utraty pieniędzy przez wielu lokalnych inwestorów.

Problemy GOPAX zaczęły się w listopadzie

W listopadzie GOPAX stanął w obliczu braku płynności, kiedy w związku z masowym odpływem kapitału i paniką na rynku wywołaną upadkiem giełdy FTX, został zmuszony do częściowego wstrzymania wypłat z produktów GOPAX GoFi.

Partnerem dochodowego produktu oferowanego przez GOPAX był upadły kryptowalutowy pożyczkodawca Genesis. Spółka matka amerykańskiego pożyczkodawcy kryptowalut, Digital Currency Group, jest drugim co do wielkości akcjonariuszem GOPAX.

GOPAX nie był w stanie samodzielnie wyjść z kryzysu finansowego i zaczął szukać zewnętrznego dofinansowania poprzez sprzedaż pakietu udziałów w spółce. Przedstawiciele Binance ogłosili, że celem nabycia udziałów w giełdzie GOPAX jest „wsparcie i przywrócenie zaufania klientów poprzez zastrzyk kapitału i danie im możliwości zarządzania swoimi aktywami”.

Binance wraca na południowo-koreański rynek

Binance zamknął swoją działalność w Korei Południowej w 2021 roku, powołując się na niską aktywność i niewystarczającą liczbę transakcji. Jednak pod koniec 2022 roku giełda rozszerzyła swoją obecność w Azji poprzez zakup japońskiej giełdy Sakura Exchange BitCoin.

Transakcja kupna giełdy GOPAX jest postrzegana przez społeczność kryptograficzną jako krok w kierunku odbudowy koreańskiego przemysłu kryptograficznego i blockchain.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.