Rząd USA inwestuje w rozwiązania oparte na blockchain Factom

Factom Blockchain Startup bierze udział w finansowanych przez rząd USA testach technologii ochrony energii elektrycznej.

TFA Labs, firma specjalizująca się w opracowywaniu bezpiecznych rozwiązań IoT, eksperymentuje z protokołem Factom, aby sprawdzić, czy urządzenia w sieci elektrycznej nie są zainfekowane złośliwym oprogramowaniem. Projekt, który jest wspierany dotacjami w wysokości 200 000 USD z Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa milionów takich urządzeń.

W niektórych przypadkach TFA Labs rozważa przechowywanie danych, takich jak stan i status urządzeń w blockchainie Factom. W innych przypadkach firma chce przypisać identyfikację cyfrową oprogramowaniu wbudowanemu na urządzeniach. W przypadku manipulacji plikami utworzy się kryptograficzny skrót, który nie pasuje do identyfikatora cyfrowego, wskazując, że wystąpił problem.

Pierwszy etap potrwa do marca przyszłego roku. Do tego czasu TFA planuje stworzyć działający prototyp. Jeśli eksperyment przejdzie do drugiego etapu, laboratoria TFA będą współpracować z producentami urządzeń i mogą otrzymać kolejne dotacje z Ministerstwa Energii na dalszy rozwój projektu.

W ubiegłym roku Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA przeznaczył ponad 192 000 USD na uruchomienie i przetestowania wersji beta platformy ochrony danych z kamer monitorujących i czujników ze Straży Granicznej USA oparte na *blockchain Factom*.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.