Kopie bitcoina na starym Game Boyu

Według słów autora eksperymentu do podjęcia tego kroku skłoniło go niedawne ogłoszenie Tesli o rozpoczęciu akceptacji bitcoinów i braku kart graficznych na rynku.

Zdałem sobie sprawę, że mam sporo nieuzywanego, super wydajnego sprzętu do gier. Dlaczego nie wykorzystać go do wydobywania bitcoinów? ” – wyjaśnił Stacksmashing.

Nintendo Game Boy został wydany w 1989 roku. Urządzenie ma centralny procesor 4,19 MHz, 8 kilobajtów pamięci wideo i nie ma dostępu do Internetu, więc Stacksmashing użył mikrokomputera Raspberry Pi do połączenia go z węzłem bitcoin.

„Na szczęście Game Boy ma port komunikacyjny, który jest powszechnie używany do wymiany Pokémonów i innych ważnych rzeczy. Moim celem było użycie oryginalnego, niezmodyfikowanego Game Boya. Chciałem rozpocząć wydobycie ”- dodał Stacksmashing

Szybkość mieszania jest imponująca – około 0,8 hashów na sekundę. Jeśli porównamy to z nowoczesnymi koparkami ASIC, które produkują około 100 terahashów na sekundę, nasza wersja jest prawie tak szybka i jest tylko 125 bilionów razy opóźniona. Dzięki takiemu hashratowi wydobywanie bitcoinów powinno zająć tylko kilka biliardów lat ”- powiedział.

Do uruchomienia algorytmu „górnik” potrzebował płytki z mikrokontrolerem Raspberry Pi Pico. Procesor Sharp 4 MHz zainstalowany w Game Boyu był używany bezpośrednio do kopania kryptowaluty.

System wygenerował szybkość mieszania 0,8 H / s. Przy obecnym kursie bitcoina (ponad 55 000$) wydobycie 1 USD zajmie 50 tysięcy lat.

Przenośna konsola Nintendo Game Boy pojawiła się w 1989 roku. Do tej pory firma sprzedała ponad 118 tysięcy różnych odmian tego urządzenia.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.