24% małych i średnich firm planuje akceptować płatności kryptograficzne

Posiadacze kryptowalut chcą wykorzystywać swoje aktywa do robienia zakupów, a sklepy na całym świecie zaczynają zwracać na to uwagę.

W 2021 r. badanie firmy Visa wykazało, że istnieje duże zapotrzebowanie na możliwości płatności w kryptowalutach zarówno wśród posiadaczy kryptowalut, jak i niebędących ich posiadaczami. Jednak w tym samym badaniu 50% uczestników zauważyło, że nie ma wystarczającej liczby firm, które akceptują kryptowaluty. To może się wkrótce zmienić.

Prawie jedna z czterech małych i średnich firm, które wzięły udział w ankiecie przeprowadzonej przez Visa, powiedziała, że ​​planuje akceptować płatności w kryptowalutach, takich jak Bitcoin (BTC). W tym samym badaniu 73% respondentów stwierdziło, że akceptacja nowych form cyfrowych opcji płatności jest kluczowym czynnikiem, który wpłynie na rozwój biznesu w 2022 roku.

W badaniu wzięło udział około 2250 właścicieli małych firm zlokalizowanych w dziewięciu krajach, w tym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Hongkongu, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Wśród tych respondentów 82% stwierdziło, że planuje wdrożyć formę płatności cyfrowej w 2022 roku.

Ankieta obejmowała również sekcję konsumencką, w której uczestniczyło 1500 dorosłych z dziewięciu rynków. W tej części ponad połowa respondentów stwierdziła, że ​​w ciągu 10 lat spodziewa się całkowitej bezgotówkowej działalności. Tymczasem 41% wskazało również, że klienci zrezygnowali z zakupów w sklepach fizycznych, w których płatności cyfrowe były niedostępne.

Popyt na płatności kryptograficzne nie ogranicza się do małych firm. W niedawnej ankiecie na Twitterze przeprowadzonej przez dyrektora generalnego Airbnb, Briana Chesky’ego, użytkownicy wyrazili, że chcą opcji płatności w kryptowalutach podczas rezerwacji w Airbnb.

Podczas gdy większość firm wciąż zastanawia się nad płatnościami kryptograficznymi, restauracja na Florydzie już poszła na całość. Restauracja o tematyce kryptograficznej Crypto Street akceptuje płatności we wszystkich aktywach cyfrowych, w tym memecoinach i „shitcoinach”.

 

Comments (No)

Leave a Reply