Sam Bankman-Fried wydał 243 miliony dolarów na wille na Bahamach

Sam Bankman-Fried, były dyrektor generalny upadłej giełdy FTX, wydał ponad 243 mln USD na nieruchomości na Bahamach dla pracowników, przyjaciół i ich rodzin. Tak wynika z raportu spółki.

Zgodnie z dokumentem, FTX Group wydała ponad 18 milionów dolarów na penthouse w kompleksie Albany Honeycomb. Według Christie’s, podobne mieszkanie zajmuje prawie 560 metrów kwadratowych i ma pięć sypialni.

Rezydencja w kompleksie Old Fort Bay kosztowała ponad 16 milionów dolarów. Nie jest jasne, który dokładnie dom kupił Bankman-Fried, ale bardziej budżetowe pobliskie opcje obejmują już basen z dostępem do molo, a także kilka sypialni.

Do raportu dołączona jest szczegółowa lista innych nieruchomości, które menedżerowie kupili za fundusze klientów. Wszystkie zakupy zostały dokonane w latach 2021-2022.

Obejmują one również penthouse o powierzchni 1000 metrów kwadratowych z sześcioma sypialniami w bahamskim kurorcie, w którym mieszkała założycielka FTX, była dyrektor generalna Alameda Research Caroline Allison i dyrektor ds. technologii Nishad Singh.

Oprócz luksusowych rezydencji, firma kupiła również mieszkania i powierzchnie komercyjne.

Obecne kierownictwo FTX stwierdziło w tym samym raporcie, że poczyniło „znaczące postępy” w zabezpieczaniu funduszy klientów i do tej pory odzyskało około 7 mld USD w płynnych aktywach.

CEO John Ray ujawnił szczegóły oszustw korporacyjnych, w szczególności dotyczących oszukiwania banków i tworzenia organizacji fasadowych.

Przypomnijmy, że w lutym 2023 r. firma wysłała zamknięte listy do polityków z żądaniem zwrotu darowizn otrzymanych wcześniej od byłego szefa giełdy Sama Bankmana-Frieda.

FTX pozwał również partnerów byłego dyrektora generalnego i powiązane z nim firmy, żądając zwrotu 700 mln USD inwestycji.

Comments (No)

Leave a Reply