Autor książki „Standard Bitcoina” został doradcą prezydenta Salwadoru

Ammous bedzie doradzał prezydentowi Salwadoru

Saifedeen Ammous, autor bestsellera „Bitcoin Standard”, został mianowany doradcą ekonomicznym National Bitcoin Office of El Salvador (ONBTC). Ammous, który jest znany ze swojego entuzjastycznego poparcia dla Bitcoin, będzie pracować zdalnie, doradzając władzom Salwadoru w sprawie dalszej ekspansji ekosystemu Bitcoin w kraju.

Ciekawym aspektem tej decyzji jest fakt, że Ammous zdecydował się nie przyjmować wynagrodzenia za swoje usługi, oferując swoją ekspertyzę bezpłatnie. Przyczyny tej decyzji nie są dokładnie znane, ale prawdopodobnie Ammous jest zainteresowany promowaniem adopcji Bitcoin na większą skalę.

W przeszłości prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, wykazał się dużą otwartością na technologie blockchain, anulując podatki dla firm technologicznych i zachęcając zagraniczne firmy do przeniesienia swojej działalności do Salwadoru.

Ammous jest optymistyczny co do przyszłości Bitcoin w Salwadorze, twierdząc, że kraj ma potencjał stać się ośrodkiem innowacji i że może być wolny od długów w ciągu 5-10 lat. Przyszłość pokaże, jak jego doradztwo wpłynie na rozwój Bitcoin w Salwadorze.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.