Hongkong przygotowuje się do uruchomienia stablecoina

Hongkong z własnym stablecoinem

Hongkong stawia na rozwój finansów cyfrowych i technologii Web 3.0, planując wprowadzenie własnej kryptowaluty stabilnej, zwaną stablecoin. Tego typu cyfrowe aktywa mają na celu przyciągnąć do siebie nowe inwestycje i uczynić Hongkong liderem w dziedzinie cyfrowych innowacji finansowych.

Stablecoin, który Hongkong ma zamiar wprowadzić, to cyfrowy token powiązany w stosunku 1:1 z kurs fiducjarnym. Ta kryptowaluta odznacza się stabilnością, bezpieczeństwem i przejrzystością, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu technologii blockchain. Jak podkreśla Chen Haolian, zastępca dyrektora Biura Usług Finansowych i Skarbu Hongkongu, konsultacje społeczne na temat wprowadzenia stablecoina już się odbyły. Plan jest taki, że do końca przyszłego roku powstaną ramy regulacyjne dla tej kryptowaluty.

Hongkong nie jest nowicjuszem w dziedzinie cyfrowych innowacji finansowych. Wcześniej w tym roku, z sukcesem wyemitowano tokenizowane obligacje. Obligacje te, zamienione na cyfrowe tokeny za pomocą technologii blockchain, są zabezpieczone rzeczywistym aktywem i powiązane z jego wartością. Tokenizacja ma wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych obligacji, takich jak niższe koszty, szybsze operacje handlowe i wyższa płynność.

Nowy stablecoin z Hongkongu będzie zabezpieczony dolarem hongkońskim, co pozwoli mieszkańcom i firmom na łatwe i szybkie dokonywanie cyfrowych transakcji finansowych. Dodatkowo, ten rodzaj kryptowaluty umożliwi większą integrację ekosystemu kryptowalut z tradycyjnym systemem finansowym, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności Hongkongu na globalnym rynku finansowym.

Jak zauważył Chen Haolian, liczba firm zajmujących się technologią finansową w Hongkongu gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat. Obecnie, istnieje tam ponad 800 takich firm, które oferują szereg usług, w tym wirtualną bankowość, wirtualne ubezpieczenia i handel wirtualnymi aktywami. Zdecydowanie, Hongkong stawia na rozwój finansów cyfrowych, co podkreśla jego ambicje stania się liderem w tej dziedzinie.

Comments (No)

Leave a Reply