Marscoin rośnie o 4500% po tweetach Elona Muska i Changpeng Zhao

Nie tylko DogeCoin rośnie dzięki komentarzom Elona Muska.

W ciągu ostatniego dnia kurs kryptowaluty Marscoin (MARS) wzrósł o ponad 3600%, po tym, jak założyciel SpaceX wspomniał o jej nazwie na Twitterze.

MARS wzrósł z 0,1 USD do 2,5 USD w ciągu godziny.

W ramach dyskusji na Twitterze na temat chęci Muska do kupienia części Dogecoin od dużych posiadaczy, jeden z użytkowników zasugerował, aby stworzył on własną kryptowalutę ElonCoin.

Prezes Binance, Changpeng Zhao, zaproponował inną nazwę – MarsCoin. Musk przytaknął drugiej opcji, po czym traderzy pragnący zarobić znaleźli projekt o tej samej nazwie i zaczęli kupować MARS.

Marscoin (MARS), który, jak się okazało, już istnieje, zaczął gwałtownie rosnąć. Został uruchomiony w 2013 roku w bazie kodu Litecoin w celu wspierania organizacji non-profit zajmującej się eksploracją Marsa przez ludzi. Na stronie internetowej Marscoin znajduje się zdjęcie samego Muska z Robertem Zubrinem – pomysłodawcą projektu.

Serwis CoinMarketCap zamieścił notatkę na stronie Marscoin, że nie jest powiązany z Elonem Muskiem. W chwili pisania tego tekstu cena kryptowaluty wynosiła 0,45 $.

Kryptowaluta MarsCoin jest dostępna na mało znanych giełdach FinexBox, Folgory oraz XT.

Na początku lutego Dogecoin zyskał prawie 50% w niecałą godzinę po publikacji serii tweetów przez Elona Muska. Później ogłosił, że kupił monety swojemu synowi.

8 lutego Tesla ogłosiła, że zainwestowała 1,5 mld$ w bitcoin, po czym cena aktywa zaczęła gwałtownie rosnąć i w niecały dzień przekroczyła 48000$.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.