Oszust sprzedał fałszywy NFT Banksyego za 100 ETH

Oszust sprzedał token na rynku OpenSea za 338 000 dolarów, a następnie zwrócił kupującemu prawie wszystkie pieniądze.

W tym tygodniu oficjalna strona artysty Banksy opublikowała informacje o sprzedaży NFT, który został następnie wystawiony na aukcji na rynku OpenSea za 100 ETH. Jednak zgodnie z oświadczeniem zespołu artysty, grafika inspirowana projektem CryptoPunk, nie jest własnością Banksy’ego. „Wszystko to wydarzyło się tak szybko”, powiedział Pranksy, inwestor, który kupił fałszywe NFT.

Użytkownik Yosefo skontaktował się wczoraj rano z Pranksym za pośrednictwem komunikatora Discord i rozmawiał o aukcji Banksy’ego NFT. Yosefo udostępnił link do oficjalnej strony Banksy, na której zamieszczono informacje o pracy, oraz link do aukcji NFT na OpenSea. Następnie Pranks dodał oferte w wysokości 100 ETH, po czym nagle aukcja się zakończyła. „Podejrzewałem, że coś jest nie tak, kiedy oferta została przyjęta tak szybko”, powiedział Pranksy.

Półtorej godziny po zakończeniu aukcji reklama NFT na stronie Banksy’ego została usunięta. Po około ośmiu godzinach oszust zwrócił Pranksy’emu 97,69 ETH. „Nie mam pojęcia, dlaczego zwrócił pieniądze. Być może zdał sobie sprawę, że go wytropiłem”- powiedział Pranksy. Powiedział, że prawdopodobnie za rozwój sytuacji częściowo odpowiadał zespół artysty. „Nie wniosę roszczenia” – powiedział Pranksy. – To był mój wybór.

https://banksy.co.uk/

https://www.bbc.com/news/technology-58399338

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.