Trudność wydobywania bitcoinów wzrosła o ponad 7%

Trudność wydobycia BTC wzrosła o 7,31%, do 15,56 T. Średni odstęp między blokami wynosił 9 minut 19 sekund.

Pod koniec lipca po raz pierwszy od dwóch miesięcy wzrosła trudność wydobycia cyfrowego złota. Po osiągnięciu szczytu w maju konsekwentnie spada, najpierw tracąc 16% , a potem kolejne 5,3%. Kolejny spadek wyniósł rekordowe 27,94% . Następnie wskaźnik spadł o 4,8%.

difficulty-btc

https://btc.com/btc/insights-difficulty

Trudność kopania Bitcoina jest nierozerwalnie związana z jego współczynnikiem hashowania sieci, który stale rósł w ciągu ostatnich trzech tygodni, sądząc po wygładzonym wykresie 7-dniowej średniej ruchomej. Wskaźnik osiągnął 113 EH/s, znacznie poniżej majowego maksimum 180 EH/s.

Pomimo zakazu kopania kryptowalut w Chinach , pule z ChRL (AntPool, Poolin, ViaBTC, F2Pool) nadal zajmują czołowe pozycje w całkowitym hashrate. Wynika to z faktu, że główni gracze przenoszą sprzęt i rozmieszczają moc obliczeniową za granicą.

Czym jest trudność kopania oraz hashrate?

Trudność wydobycia to parametr sieci blockchain, który pokazuje, jak trudno jest wykonać matematyczne obliczenia, aby znaleźć nowy blok i odpowiednio otrzymać za niego nagrodę.

Dlaczego wprowadzono parametr trudności?

Wskaźnik złożoności ma ogromne znaczenie dla procesu kopania kryptowalut, ponieważ określa, ile sprzętu i ile mocy należy użyć w procesie. W rzeczywistości trudność pomaga górnikom zidentyfikować najbardziej energooszczędne urządzenia, które zapewniają najlepszą rentowność. Ponadto, poprzez złożoność wydobycia, kontrolowana jest szybkość emisji nowych monet.

W sieci bitcoin trudność jest przeliczana co 2016 bloków i zależy od czasu, jaki zajęło znalezienie poprzednich bloków. Jeśli blok zostanie znaleziony co 10 minut, jak pierwotnie założył Satoshi Nakamoto, aby utrzymać planowaną emisję 21 milionów monet, znalezienie 2016 bloków zajmie około dwa tygodnie.

 

 

Comments (No)

Leave a Reply