Współzałożyciel Google, Sergey Brin kopie Ethereum

Globalny szczyt blockchain czyli The Blockchain Global Summit 2018.  Gościł jednego z najbogatszych ludzi na świecie, multi-miliardera i współzałożyciela Google Sergeya Brina.

Ujawnił, że kopie ether wraz z dziesięcioletnim synem.

Brin pochwalił także zero knowledge technology, opracowaną przez zespół Zcash. Jak wiadomo, twórca Ethereum Vitalik Buterin planuje zintegrować algorytmy sprawdzania zero knowledge technology w blockchain Ethereum.

Jak zauważył Brin, prawdziwy potencjał blockchain leży w możliwościach bezpiecznego przechowywania i wymiany dokumentów.

Współzałożyciel Google napisał w swoim liście do inwestorów, że żyjemy w czasach technologicznego renesansu, którego częścią jest blockchain:

Każdego miesiąca pojawiają się wspaniałe nowe aplikacje i nowe, transformujące technologie. W tym sensie jesteśmy naprawdę w renesansie technologicznym, ekscytującym czasie, w którym możemy zobaczyć aplikacje w niemal każdym segmencie nowoczesnego społeczeństwa „- stwierdził Brin.

W tym kontekście warto również wspomnieć o długo utrzymujących się plotkach o Google. Według nich Google pracuje nad własną kryptowalutą i projektami blockchain. To może być główny powód decyzji korporacji o zakazie reklam ICO i kryptowalut.

foto: James Martin/CNET www.cnet.com

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.