Ripple wygrał sprawę przeciwko SEC. Cena XRP wzrosła o 24% w ciągu godziny

Koniec serialu XRP vs. SEC

Sąd Południowego Dystryktu Nowego Jorku uznał , że programowa sprzedaż i inne dystrybucje tokena XRP od Ripple nie stanowią oferty i realizacji umów inwestycyjnych.

Sędzia Analisa Torres orzekła na korzyść kalifornijskiej firmy blockchain w procesie sięgającym 2020 roku. W złożonym przez SEC pozwie zarzucono, że Ripple sprzedawał inwestorom detalicznym niezarejestrowane papiery wartościowe w postaci tokenów XRP przez siedem lat.

Jednak zgodnie z decyzją sądu sprzedaż monet dużym graczom z branży naruszyła amerykańskie przepisy dotyczące papierów wartościowych.

Wniosek SEC o wydanie orzeczenia w trybie uproszczonym w związku ze sprzedażą instytucjonalną” – czytamy w dokumentach sądowych.

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, wyraził optymizm co do przyszłości innowacji kryptograficznych w USA.

W grudniu 2020 roku powiedzieliśmy, że jesteśmy po właściwej stronie prawa i pozostaniemy po właściwej stronie historii” – napisał.

Notowania XRP zareagowały pozytywnie na wynik sprawy.

Ceny innych aktywów rynku kryptograficznego również wyraźnie wzrosły.

Przypomnijmy, że w sprawie Ripple przeciwko SEC sąd ujawnił dokumenty związane z wypowiedzią byłego pracownika regulatora Williama Hinmana z 2018 roku.

W swoim starym przemówieniu były szef działu finansów korporacyjnych w agencji stwierdził, że z jakiegoś powodu Bitcoin i Ethereum nie są papierami wartościowymi.

Kierownictwo Ripple pozytywnie zareagowało na oświadczenia Hinmana, wyrażając determinację do wygrania w sądzie.

Comments (No)

Leave a Reply