Huobi usuwa Monero. Bithumb w kolejce

W związku z pojawieniem się doniesienia, że w Korei kryptowaluta Monero jest używana w przestępstwach seksualnych, giełda Huobi zdecydowała o delistingu tej anonimowej kryptowaluty. Kolejna giełda, która najprawdopodobniej usunie Monero będzie Bithumb.

Trwające śledztwo w sprawie przestępstw seksualnych na m. in. na telegramie doprowadziło to tego, że większość płatności została dokonana w Monero.

Jednak Huobi-Korea, wyłączając Monero z platformy transakcyjnej, odnosiło się do „niskich obrotów i funkcji anonimowości”. Południowokoreańska gazeta Sisi Journal donosi, że Bithumb rozważa również możliwość usunięcia Monero. Wynika to z polityki platformy polegającej na odrzucaniu kryptowalut używanych w operacjach przestępczych.

Obecnie Bithumb jest jedyną znaną koreańską giełdą, która nadal handluje Monero. Upbit wykluczył XMR w zeszłym roku, powołując się na obawy dotyczące anonimowości. Decyzja Bithumb o wycofaniu poufnej monety z obsługiwanych aktywów będzie znaczącym ciosem dla kryptowaluty.

Pomimo faktu, że Monero nie jest jedyną anonimową monetą, jest zdecydowanie najbardziej popularną. Uważa się, że Monero najczęściej stosuje się do prania pieniędzy, zakupu narkotyków i uchylania się od podatków.

Comments (No)

Leave a Reply