TOP 8 giełd kryptowalut bez weryfikacji [2024]

Giełdy kryptowalut różnią się od siebie na wiele sposobów, jednym z nich jest obecność lub brak weryfikacji, potwierdzenia tożsamości. Niektórzy użytkownicy wolą pozostać anonimowi, inni po prostu chcą jak najszybciej rozpocząć handel, nie tracąc czasu na czekanie na potwierdzenie od administracji giełdy.

Co to jest weryfikacja i dlaczego jest potrzebna?

Technologie się rozwijają, stopniowo usuwając tradycyjne bariery odległości i języka, otwierając świat nieograniczonych możliwości ekonomicznych. Ale jednocześnie prowadzenie interesów, zwłaszcza w Europie, staje się bardziej ryzykowne. Rządy wywierają presję na firmy, aby identyfikowały i analizowały, z kim prowadzą interesy, w celu zmniejszenia zagrożenia przestępczością finansową i terroryzmem.

Ta presja doprowadziła do powstania pewnych reguł regulacyjnych: metod ustalania tożsamości klienta – Know Your Customer (KYC), dyrektyw dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML).
Przepisy mogą się nieznacznie różnić w zależności od regionu, ale podstawowe wymagania są podobne. Każda organizacja prowadząca działalność międzynarodową musi przestrzegać standardów KYC obowiązujących w jurysdykcjach, w których działa. Stopniowo zgodność z wymaganiami KYC i AML staje się normą, nawet w branżach, które tradycyjnie tego nie wymagały.

Mimo to giełdy kryptowalut rozumieją skłonność swoich użytkowników do anonimowości, ponieważ jest to jedna z wartości kryptowalut. Dlatego wielu z nich złagodziło zasady, zmuszając do weryfikacji tylko dużych klientów, którzy operują dużymi kwotami pieniędzy. Pozostali mogą swobodnie korzystać z funkcjonalności bez ujawniania poufnych informacji.

Piąta dyrektywa UE w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AMLD5)

Dyrektywa weszła w życie 10 stycznia 2020 r. UE często aktualizuje przepisy dotyczące zwalczania finansowania terroryzmu i prania pieniędzy, a jedną z najnowszych ważnych aktualizacji jest AMLD5. Zawiera sporo różnych zmian, ale skupimy się tylko na tych, które mają znaczenie dla giełd kryptowalut:

Platformy muszą być zarejestrowane we władzach nadzoru finansowego kraju, do którego należą.

Wszystkie giełdy , kantory , kryptobanki, portfele i inni dostawcy usług kryptowalutowych muszą bezwzględnie przestrzegać zasad KYC / AML, ponieważ są uznawani za te same instytucje finansowe, co tradycyjne banki.

Platformy muszą śledzić każdą transakcję i zgłaszać podejrzane transakcje władzom, jeśli je znajdą.

Platformy muszą prowadzić rejestr użytkowników i ich adresów kryptowalut , aby nadzorcy mogli w każdej chwili dowiedzieć się, kto jest właścicielem portfela.

Jak widać, przepisy zostały znacznie zaostrzone w stosunku do dyrektywy z 2017 roku i mają na celu jak największe ujawnienie prywatności posiadaczy kryptowalut.

W związku z tą dyrektywą niemal wszystkie popularne platformy kryptograficzne działające w jurysdykcjach UE wprowadziły obowiązkową weryfikację. A niektórzy zmienili miejsce rejestracji.

Kroki weryfikacji

Prawie zawsze weryfikacja na giełdzie obejmuje następujące kroki :

Weryfikacja tożsamości. Obejmuje to wypełnienie danych paszportowych, imienia i nazwiska, informacji o miejscu rejestracji. W celu potwierdzenia należy przesłać skan paszportu lub innego dokumentu tożsamości (tylko oryginał).

Aby potwierdzić, że paszport naprawdę należy do użytkownika, jest on również proszony o przesłanie selfie z dokumentem. Powinien wyraźnie pokazywać twarz i dane paszportowe. Obróbka skanów lub zdjęć jest niedozwolona.

Często wymiana wymaga również potwierdzenia adresu zamieszkania. W tym celu należy przesłać skan jednego z następujących dokumentów (wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed datą bieżącą): dokumentacja podatkowa, rachunek za usługi mieszkaniowe i komunalne, wyciąg bankowy, dowód rejestracyjny. Dokument musi zawierać adres zamieszkania oraz pełne imię i nazwisko.

Weryfikacja karty bankowej jest również często wymagana na tych giełdach kryptowalut, które współpracują z fiat (na przykład EXMO ). Musisz wysłać selfie z kartą lub tylko jej zdjęcie, aby imię i nazwisko na karcie zgadzało się z nazwiskiem podanym podczas weryfikacji tożsamości, a pierwsze sześć i cztery ostatnie cyfry były widoczne. Nie jest konieczne pokazywanie daty ważności i trzycyfrowego kodu CVV, można to czymś zakryć.

Po przesłaniu wszystkich informacji czas oczekiwania może trwać od kilku minut do kilku dni. Powiadomienie o pomyślnym zakończeniu (lub niepowodzeniu) jest wysyłane na adres e-mail. Jeśli weryfikacja została odrzucona, zostanie podany powód. Po wyeliminowaniu go możesz spróbować ponownie, ale liczba prób dziennie jest zwykle ograniczona.

Giełdy kryptowalut bez weryfikacji

Poniżej znajduje się lista giełd kryptowalut (spot i p2p), na których nadal możesz swobodnie handlować bez weryfikacji, jeśli nie przekroczysz określonych limitów. Pamiętaj, że bez weryfikacji mozesz handlować na każdym DEXie.

1. Giełda BYBIT

bybit - giełda bez weryfikacji

 • Rok uruchomienia: 2018
 • Wolumen obrotu (spot): 458 653 064 USD
 • Pary handlowe: 332
 • Strona: bybit.com

Giełda Bybit specjalizuje się w handlu kontraktami. Kontrakty są dostępne przy użyciu Bitcoin, Ethereum, EOS, Ripple, Dźwignia do 100x. System pozwala na przetwarzanie do 100 000 transakcji na sekundę. Dla nowych użytkowników dostępne są bonusy powitalne.

W Bybit nie ma obowiązkowej weryfikacji konta, główne funkcje są dostępne dla każdego zarejestrowanego użytkownika. KYC jest potrzebne do transakcji z walutami FIAT.

2. Giełda OKX

Giełda kryptowalut kucoin - bez weryfikacji

 

 • Rok premiery: 2013
 • Wolumen obrotu (spot): 854 264 852 USD
 • Pary handlowe: 619
 • Strona: okx.com

Giełda kryptowalut OKX (pisaliśmy o niej w niedawnym artykule) nie wymaga weryfikacji tożsamości, ale możesz przejść weryfikację w celu: otwarcia możliwości zakupu kryptowalut za fiat, uzyskania dostępu do dodatkowych funkcji, takich jak handel p2p, zwiększenia bezpieczeństwa konta.

Istnieje weryfikacja zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i korporacyjnych. Ale możesz wpłacać środki i handlować bez podawania szczegółowych informacji o sobie. Jednak w przypadku wielu transakcji platforma będzie wymagać np. numeru telefonu. Więcej o giełdzie OKX pisaliśmy tutaj.

3. Giełda Kucoin
kucoin

 • Rok premiery: 2014
 • Wolumen obrotu (spot): 493 113 901 USD
 • Pary handlowe: 1279

strona: kucoin.com

Kucoin to jedna z najpopularniejszych i aktywnie rozwijających się giełd z minimalnymi wymaganiami. KYC nie jest warunkiem wstępnym do handlu. Na platformie stale odbywają się turnieje i konkursy, dzięki którym aktywni traderzy mogą zarobić dodatkowe dochody.

4. Giełda HUOBI
huobi-gielda

 • Rok premiery: 2013
 • Wolumen obrotu (spot): 854 264 852 USD
 • Pary handlowe: 619
 • Strona : huobi.com

Giełda kryptowalut OKX nie wymaga weryfikacji tożsamości, ale możesz przejść weryfikację w celu: otwarcia możliwości zakupu kryptowalut za fiat, uzyskania dostępu do dodatkowych funkcji, takich jak handel p2p, zwiększenia bezpieczeństwa konta.

Istnieje weryfikacja zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i korporacyjnych. Ale możesz wpłacać środki i handlować bez podawania szczegółowych informacji o sobie. Jednak w przypadku wielu transakcji platforma będzie wymagać wiecej danych.

5. Giełda BITGEN

 • Rok uruchomienia: 2018
 • Wolumen obrotu (spot): 264 440 236 USD
 • Pary handlowe: 391
 • Strona: bitget.com

Platforma Bitget szybko zyskała dość dużą popularność – niemałą rolę odegrały tu możliwości kopiowania transakcji, a także niskie opłaty transakcyjne, obsługa transakcji spot i futures. Tu „podziałasz” tylko z krypto, bez użycia fiat, weryfikację można pominąć.

6. Giełda Gate.io

 • Rok premiery: 2013
 • Wolumen obrotu (spot): 698 384 313 USD
 • Pary handlowe: 2774

strona: gate.io

Gate.io to jedna z najstarszych giełd kryptowalut, która rozwija się niezwykle szybko i zyskała ogromną liczbę przydatnych opcji, od rodzaju platformy IEO po narzędzia do kopiowania handlu, boty handlowe i wiele więcej. Nie ma potrzeby przechodzenia przez KYC, chociaż funkcjonalność zostanie ograniczona.

7. Giełda Mandala
mandala-binance

Ponieważ giełda jest hostowana w Binance Smart Chain, Mandala udostępnia księgę zamówień i wolumen obrotu z Binance. Na przykład, jeśli dokonasz transakcji na Mandala, możesz kupić coiny, które były wymienione na Binance. Podobnie, jeśli dokonasz transakcji na Binance, możesz otrzymać monety, które były wymienione na Mandala.

Rozwiązuje to jeden z głównych problemów, z jakimi borykają się nowe giełdy – niska płynność i wolumen obrotu. Ponieważ wszystko to jest dzielone z Binance, użytkownicy Mandala Exchange będą cieszyć się ogromną płynnością i szybkimi, łatwymi transakcjami.

Kolejną zaletą hostingu w Binance Smart Chain jest zwiększone bezpieczeństwo. Mandala korzysta z tych samych portfeli i protokołów bezpieczeństwa, co Binance, co oznacza, że ​​wszystkie środki są w 100% bezpieczne. Aby ukraść fundusze z Mandali, ktoś musiałby włamać się do Binance, co jest prawie niemożliwe!
cały opis giełdy tutaj

8. Giełda HOTBIT

 • Rok uruchomienia: 2018
 • Wolumen obrotu (spot): 112 826 765 USD
 • Pary handlowe: 2556

strona: hotbit.io

Hotbit to giełda handlu kryptowalutami, która oferuje różnorodne usługi inwestycyjne, w tym handel ETF i dużą liczbę planów depozytowych (farming DeFi, elastyczne depozyty, stałe depozyty 30-dniowe, staking ). Lista zawiera duży wybór obiecujących kryptowalut, regularnie dodawane są nowe.

 

 

 

Comments (No)

Leave a Reply