Dharma rozpocznie zarządzanie Uniswap’em dzięki zmianom w kworum i propozycjach

Uniswap – wiodący DEX – otrzymał dziś swój pierwszy wniosek zarządzania od Dharmy (platformy wymiany tokenów), aby zmniejszyć progi kworum i propozycji.

Od początku września pojawiały się głosy krytyki dotyczące dużej liczby UNI wymaganych do przedłożenia propozycji dotyczących zarządzania. Propozycja Dharmy to pierwsze takie oficjalne posunięcie w celu rozwiązania tego problemu. Posiadacze UNI mogą głosować za lub przeciw nowej propozycji Dharmy. Głosowanie kończy się 19 października 2020 r.

Wniosek ma na celu przesunięcie dwóch kluczowych elementów, a mianowicie kworum i progu propozycji w następujący sposób:

Zmniejszenie kworum – czyli całkowity procent podaży, która musi głosować nad propozycją przejścia – z 40 mln UNI (4% podaży) do 30 mln UNI (3% podaży)

Zmniejszenie progu oferty – czyli ilość UNI potrzebną do złożenia oferty – z 10 mln UNI (1% podaży) do 3 mln UNI (0,3% podaży).

Te dwa etapy połączone mają na celu ułatwienie większej liczbie użytkowników składania propozycji, a wymagania niższego kworum teoretycznie oznacza, że ​​więcej propozycji powinno zostać zaakceptowanych.

To znaczący krok naprzód w zdecentralizowanej wymianie, ponieważ jest to pierwszy sygnał, że wysiłki zespołu w kierunku decentralizacji poprzez dystrybucję tokenów działają zgodnie z zamierzeniami. Warto wspomnieć, że pierwsza w historii propozycja zarządzania Uniswap’em została stworzona przez podmiot spoza podstawowego zespołu Uniswap’a.

16 września Uniswap ujawnił swój token UNI. Premiera wywołała zamieszanie w społeczności DeFi i poza nią, ponieważ zespół Uniswap zdecydował się nagrodzić każdego z użytkowników i dostawców płynności, który wchodził w interakcję z inteligentnymi kontraktami Uniswap przed 1 września.

Ponad 60% wszystkich tokenów UNI jest przydzielanych członkom społeczności Uniswap.

Ponieważ Dharma jest pierwszą w historii platformą , która złożyła propozycję zarządzania i wykorzystania Uniswap do handlu w aplikacji mobilnej, wydaje się więc dużo prawdopodobne, że zespół będzie nadal aktywnie pomagał kształtować przyszłość Uniswap.

Jedną interesującą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że użytkownicy Dharma, którzy handlowali za pośrednictwem aplikacji, nadal nie otrzymali tego, co uważają za sprawiedliwy udział w dystrybucji  tokenów UNI.

Airdrop UNI uszczęśliwił wielu użytkowników, ale wykluczono użytkowników kontraktów proxy, takich jak Dharma i Matcha.

Dyskusje na ten temat można obserwować na forum Uniswap’a.

zródło: https://defirate.com/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.