Klienci biznesowi Revolut w Wielkiej Brytanii będą mieli zakaz kupowania kryptowalut

Firmy nie kupią krypto przez Revolut w Wielkiej Brytanii

Od 3 stycznia 2024 roku firma fintech Revolut wprowadzi zakaz zakupu kryptowalut dla klientów biznesowych z Wielkiej Brytanii. Poinformowały o tymlokalne media w nawiązaniu do listów otrzymanych od użytkowników.

Jednocześnie możliwość przechowywania i sprzedaży aktywów cyfrowych dla tej kategorii klientów pozostanie taka sama. Zakaz nie będzie dotyczył także klientów detalicznych.

Revolut uzasadnił tę decyzję koniecznością dostosowania się do nowych wymogów ustanowionych przez brytyjską Komisję Nadzoru Finansowego (FCA).

Musimy dostosować naszą obecną ofertę kryptowalut dla firm, aby mieć pewność, że wszystkie nowe wymagania zostaną spełnione” – napisano w e-mailu.

Z dniem 2 września Revolut zawiesił świadczenie usług kryptowalut w Stanach Zjednoczonych ze względu na „ewoluujące otoczenie regulacyjne i niepewność wokół rynku aktywów cyfrowych .”

Przypomnijmy, że 8 październikanowy system reklamy kryptowalut, zaproponowany przez FCA, wszedł w życie w Wielkiej Brytanii. Organ regulacyjny oznaczył już tych, którzy nie przestrzegają przepisów, a firmy pospiesznie aktualizowały aplikacje i strony internetowe.

Comments (No)

Leave a Reply