Portfel z bitcoinami z 2009 roku, pojawia się w sprawie Craiga Wrighta

Adres, na którym przechowywano BTC wydobyte w 2009 roku, jest wymieniony w aktach sądowych w sprawie przeciwko Craig Wright, pisze Cointelegraph.

Transakcja z portfela 17XiVVooLcdCUCMf9s4t4jTExacxwFS5uh została podzielona na dwie kwoty – 40 BTC i 10 BTC. Eksperci od analizy blockchain sugerują, że 10 BTC przeszło przez usługę anonimizacji transakcji (mikser), a niektóre pojawiły się na giełdzie Coinbase. 40 BTC wysłano na adres starego formatu i pozostały niewydane.

Wskazane monety zostały wydobyte 9 lutego 2009 r I pozostały nietknięte przez 11 lat.

Interesujący jest fakt, że portfel pojawia się w sprawie Kleiman-Wright. Samozwańczy twórca Bitcoin wskazał ten adres jako należący do niego, ale twierdzi, że zgubił klucz dostępu. W sumie w dokumentach sądowych znajduje się aż 16 000 takich „zagubionych” portfeli.

Cointelegraph zapytał prawnika Wrighta, czy jego klient był zaangażowany w ruch wspomnianych coinów.

Bez komentarza. Skontaktuję się, jeśli zdecydujemy się coś powiedzieć – odpowiedział prawnik.

Zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych sytuacja nie sprzyja Wrightowi w żadnym scenariuszu. Albo wprowadził w błąd sąd, twierdząc, że stracił dostęp do swojego portfela, albo skłamał na temat swojego adresu bo najprawdopodobniej nie należy do niego.

Niektórzy eksperci uważają, że BTC nie są związane z Satoshi. Wśród nich są wspomniani już analitycy Chainalysis, a także badacz Sergio Lerner.

Deweloper Bitcoin Jimmy Song napisał na swoim blogu, że te bitcoiny mogą należeć do Satoshi tylko wtedy, gdyby wydobywał kryptowalutę na kilku komputerach.

https://twitter.com/jimmysong/status/1263172768692146178

Wcześni użytkownicy bitcoinów również zaprzeczają swojemu zaangażowaniu w ruch monet. Żona programisty Hal Finneya, powiedziała, że ​​te bitcoiny nie mają nic wspólnego z rodziną.

Jeden z pierwszych górników bitcoinowych Marty Malmi powiedział, że zaczął wydobywać kryptowalutę kilka miesięcy po stworzeniu tego portfela.

Inny wczesny górnik i dyrektor generalny Metal Pay, Marshal Heiner, również zauważył, że zaczął wydobywać bitcoiny po pojawieniu się tego adresu. On dodał:

Prawdziwy wczesny górnik nigdy się do tego nie przyzna. Mają imponującą liczbę monet i nie chcą przyciągać uwagi. Mogę potwierdzić, że wydobywałem BTC w 2009 r., ale nigdy nie ujawnię publicznie moich oszczędności krypto

https://cointelegraph.com/news/did-satoshi-just-move-craig-wrights-bitcoins

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.