Sąd rozpatrzy wniosek inwestorów o interwencję w sprawie SEC przeciwko Ripple

We wniosku inwestorzy argumentują, że ich interesy były niedostatecznie reprezentowane w postępowaniu sądowym SEC przeciwko Ripple.

Do 19 kwietnia tacy inwestorzy mają możliwość złożenia wniosku o interwencję jako osoba trzecia.

Do inwestorów dołączyli prawnicy reprezentujący menedżerów Ripple Labs, Brada Garlinghouse’a i Chrisa Larsena. Obaj są oskarżonymi w sprawie.

SEC, zdaniem oskarżonych, wysuwa „bezpodstawne oskarżenia”, że ​​token XRP jest papierem wartościowym w każdych warunkach, co oznacza, że ​​każda transakcja sprzedaży i przeniesienia podlega „zestawowi wymogów regulacyjnych określonych w federalnym prawie dotyczącym papierów wartościowych„.

Inwestorzy XRP poinformowali, że zostali „poważnie poszkodowani” z powodu zarzutów, jakie SEC przedstawiła 8 lat po rozpoczęciu sprzedaży XRP. Sugerowano w ten sposób, że we wszystkich przypadkach chodziło o nienotowane papiery wartościowe, w tym XRP w portfelach indywidualnych posiadaczy.

SEC już stwierdziła, że ​​taka interwencja sama w sobie jest pozbawiona jasności, a inwestorzy nie wyjaśniają, jakie roszczenia i komu zamierzają przedstawić. Departament zauważa również, że Kongres zakazał „konsolidacji lub koordynowania” działań bez jego zgody, a petycja inwestorów opiera się na „niewłaściwych podstawach”.

W międzyczasie Ripple ogłosił, że osiągnął porozumienie w sprawie zakupu 40 procent udziałów w azjatyckiej usłudze płatniczej Tranglo.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.