Projekt Worldcoin Sama Altmana uruchamia własny token

Worldcoin z własnym tokenem

Projekt kryptowaluty Worldcoin Sama Altmana ogłosił oficjalne uruchomienie i wydanie natywnego tokena WLD.

Notowanie nowej monety zostało zgłoszone przez wiele głównych giełd kryptograficznych, w tym Binance , Bybit i OKX . Jednocześnie Worldcoin zauważył, że aktywa nie będą dostępne w Stanach Zjednoczonych ze względu na niepewność regulacyjną.

Użytkownicy będą mogli otrzymać WLD po przejściu weryfikacji, a także za udział w testach beta projektu. Deweloperzy obiecali udostępnić dokładniejsze tokenomiki projektu w najbliższej przyszłości.

Podstawowy produkt Worldcoin, protokół World ID, opiera się na dowodach zerowej wiedzy. Jest to mobilne narzędzie, które pozwala ludziom uwierzytelniać się bez utraty anonimowości. Oprócz danych biometrycznych użytkownicy mogą użyć numeru telefonu do weryfikacji swojej tożsamości.

W dobie sztucznej inteligencji potrzeba weryfikacji tożsamości nie jest już przedmiotem poważnej dyskusji. Krytycznym pytaniem jest natomiast to, czy stosowane przez nas rozwiązania weryfikacyjne mogą być przede wszystkim poufne, zdecentralizowane i jak najbardziej wszechstronne” – powiedział Alex Blania, współzałożyciel Worldcoin.

W ramach uruchomienia zespół projektowy udostępnił publicznie narzędzia dla programistów World ID. Przedstawiciele startupów podzielili się również planami rozszerzenia operacji weryfikacyjnych poprzez system Orb w ponad 20 krajach.

Tuż przed premierą liczba zarejestrowanych użytkowników w World ID osiągnęła 2 miliony.

Wcześniej zespół Tools for Humanity, w skład którego wchodzą programiści Worldcoin, zebrał 115 milionów dolarów po rundzie inwestycyjnej .

Comments (No)

Leave a Reply