Górnicy Ethereum podzielili się na dwa obozy z powodu EIP-1559

Propozycja polega na spaleniu części opłat transakcyjnych i pomaga ograniczyć zmienność ceny gazu.

Trzecia co do wielkości pula Ethereum, F2Pool, opublikowała post popierający propozycję ulepszenia.

„Obecnie społeczność, wraz z programistami, nadal jest zaangażowana w rozwój Ethereum poprzez włączenie EIP-1559. Ważne jest, aby trzymać się stanowiska razem z użytkownikami i kluczowymi członkami ekosystemu”- napisali przedstawiciele puli, która odpowiada za około 11% mocy obliczeniowej sieci.

Dzień wcześniej największa pula Ethereum, Sparkpool, sprzeciwiła się tej propozycji.

To tyrania przez większość dla lepszego doświadczenia użytkownika (nie do końca). To jest rabunek. Dlaczego kochamy eter i bitcoiny? Ponieważ dają nam doskonałą własność”- napisali przedstawiciele Sparkpool, który kontroluje 24% hashrate.

Bitfly, operator drugiej co do wielkości puli Ethermine, również wypowiedział się wcześniej przeciwko EIP-1559 , nazywając tę ​​propozycję „zagrożeniem dla przyszłości Ethereum”.

Do tej pory przeciwnicy EIP-1559 stanowią ponad 50% całkowitego hashu Ethereum.

Według przedstawicieli F2Pool prawdopodobieństwo aktywacji propozycji znajduje odzwierciedlenie w cenie ethereum.

Jeśli propozycja nie zostanie zrealizowana, prawdopodobnie wpłynie to negatywnie na cenę ETH w krótkim okresie” – podzielili się swoimi przemyśleniami przedstawiciele puli.

EIP-1559, zaproponowany przez Vitalika Buterina w 2018 roku, jest jedną z najbardziej oczekiwanych aktualizacji w historii Ethereum. Ma na celu uczynienie sieci bezpieczniejszą, a ceny gazu bardziej przewidywalne.

Propozycja zakłada również spalenie części opłat transakcyjnych, których udział w przychodach górników przekroczył ostatnio 50%.

Zgodnie z mapą drogową aktualizacja powinna nastąpić w ciągu trzech do sześciu miesięcy po hard forku Berlin.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.