Firma wydobywcza Hut 8 kupiła procesory graficzne Nvidia za 30 milionów dolarów

Nowym procesor graficzny od Nvidii, otrzymał nazwę Cryptocurrency Mining Processor (CMP).

Ten procesor graficzny został dostarczony częściowo w celu odwrócenia uwagi górników od innych kart graficznych Nvidia. Chodzi o to, że ze strony graczy – głównego klienta producenta GPU – pojawiają się narzekania na brak kart graficznych na rynku.

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani posiadaniem tych wysokowydajnych CMP w naszej flocie. Wierzymy, że wydobycie z CMP otworzy nowe możliwości dla Hut 8 i pozwoli nam kontynuować realizację naszych długo- i krótkoterminowych planów zwiększonych i zdywersyfikowanych strumieni przychodów” – Jaime Leverton, CEO Hut 8

W rozmowie o wynikach firmy za czwarty kwartał, CEO Nvidii, Colette Kress, powiedziała, że ​​spodziewa się około 50 mln$ całkowitej sprzedaży CMP w pierwszym kwartale tego roku. Zamówienie Hut 8 wypełnia 60% tego celu.

Urządzenia te „otwierają nowe możliwości” dla planów Hut 8 w zakresie dywersyfikacji przychodów. Nowe CMP dodadzą do istniejących mocy wydobywczych około 1600 GH/s, które zostaną wykorzystane do wydobywania altcoinów. Hut 8 planuje otrzymać pełną dostawę i zainstalować CMP jeszcze tego lata.

Od początku roku akcje spółki z Toronto wzrosły o 130%, do poziomu nieco ponad 7 dolarów.

źródło: https://www.coindesk.com/hut8-nvidia-mining-gpu-purchase

Comments (No)

Leave a Reply