Niemcy zablokują Librę

Niemiecki parlament i rząd federalny zablokują Librę i inne „prywatne stablecoiny” w Niemczech, informuje Spiegel

Koalicja CDU / CSU opracowała już strategię uregulowania technologii blockchain, a rząd jest gotowy ją zatwierdzić. Oznacza to „zakaz wstępu” dla Libry i jej analogów.

Według Heilmana, który jest odpowiedzialny za sporządzenie dokumentu, banki centralne dobrze radziły sobie z inflacją i kryzysami, a prawdopodobna dominacja Libry i innych stablecoinów może skomplikować sytuację.

Jednocześnie rząd nie wyklucza możliwości stworzenia własnej waluty cyfrowej na blockchainie. Może ona nosić nazwę Bundes-Chain. Rząd niemiecki także jest gotowy wspierać rozwój startupów technologicznych w tym sektorze.

Wcześniej Libra była krytykowana przez niemieckiego ministra finansów Olaf’a Scholz’a, a szef Bundesbanku, Jens’a Weidmann’a, zachęcał polityków , aby nie ograniczali innowacji.

12 września Bruno Le Mer, francuski minister finansów, powiedział , że jego kraj nie pozwoli na rozwój Libry w Europie. Dzień później zaproponował opracowanie waluty cyfrowej UE.

Stowarzyszenie Libra uważa, że ​​wszystkie problemy z organami regulacyjnymi zostaną rozwiązane, a sama waluta zostanie uruchomiona w drugiej połowie 2020 r.

https://www.spiegel.de/netzwelt/netzpolitik/facebook-bundesregierung-will-kryptowaehrung-libra-nicht-zulassen-a-1286664.html

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.