Prognoza Bitcoina na 2024 rok

Kryptowalutowa influencerka Layah Heilpern sporządziła na swoim profilu X (dawniej Twitter) listę firm i ekspertów, którzy przedtawili swoje prognozy Bitcoina na 2024 rok i później. Generalnie ich założenia są raczej optymistyczne.

Heilpern, która ma 623 000 obserwujących, pojawiła się z 11. prognozą na liście. Jej prognoza Bitcoina wskazuje nawet konserwatywną liczbę, biorąc pod uwagę wartości wskazane przez innych: szacuje kurs BTC na 75 000 USD w 2024 roku.

Przyszły rok zapowiada kolejne głębokie zmiany w Bitcoinie, ponieważ nadejdzie czas halvingu, zaplanowanego na 16 kwietnia.

Prognozy Bitcoin od znanych inwestorów

Jest to epizod, który ma miejsce co cztery lata. W tym okresie nagroda górnika za wydobyty blok BTC jest zmniejszana o połowę. Obecnie górnicy otrzymują 6,25 BTC za blok. Po zmniejszeniu o połowę wartość ta spadnie do 3,125. Powszechnie oczekuje się, że proces deflacji spowoduje wzrost cen. Poniżej znajdują się najlepsze prognozy Bitcoina według Heilpern:

  • Tim Draper – Amerykański przedsiębiorca Tim Draper prognozował,że Bitcoin osiągnie 250 000 USD w 2023 roku. Czas prawie minął, a jego przewidywania oczywiście się nie sprawdziły. Dyrektor podtrzymał jednak swoje szacunki dotyczące ćwierć miliona do 2025 r.
  • Adam Back – Adam Back, dyrektor generalny Blockstream i ważny deweloper Bitcoina, powiedział w sierpniu tego roku na Twitterze, że Bitcoin powinien osiągnąć 100 000 USD przed halvingiem.
  • Robert Kiyosaki – autor bestsellerowej książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, uważa, że Bitcoin powinien osiągnąć 120 000 USD w przyszłym roku.
  • Cathie Wood – Ark Invest, firma inwestycyjna inwestorki Cathie Wood twierdzi, że cena Bitcoina powinna osiągnąć 1 milion dolarów do 2030 roku.
  • Mike Novogratz – Prognozy Bitcoina dyrektora generalnego Galaxy Digital, Mikea Novogratza, są bardzo optymistyczne. Według niego cena Bitcoina „niewątpliwie” osiągnie 500 000 USD w ciągu najbliższych pięciu lat.
  • Tom Lee – Założyciel Fundstrat Blobal Advisors, przedsiębiorca Tom Lee przewiduje, że Bitcoin osiągnie 180 000 USD do końca 2024 roku. Ta prognoza Bitcoina powinna się spełnić zwłaszcza, jeśli zostanie zatwierdzony przez SEC Bitcoin spot ETF
  • Arthur Hayes – współzałożyciel BitMEX i CIO rodzinnego funduszu inwestycyjnego Maelstrom – napisał w swoim biuletynie 12 września, że przewiduje wzrost Bitcoina nieco powyżej jego rekordowego poziomu 69 000 USD, który miał miejsce w listopadzie 2022 roku.
  • JPMorgan Chase – Bank inwestycyjny JPMorgan Chase ma najbardziej konserwatywne szacunki: 45 000 USD.
  • Pantera Capital – Firma zarządzająca aktywami kryptowalutowymi Pantera Capital opublikowała 22 sierpnia raport, w którym stwierdziła, że Bitcoin może wzrosnąć do 148 000 USD w następnym czteroletnim cyklu po halvingu.
  • Standard Chartered – Brytyjski bank Standard Chartered przewiduje, że Bitcoin osiągnie poziom 120 000 USD do końca 2024 r.

Comments (No)

Leave a Reply